Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

Wypożyczalnia Główna poleca

Kobieta boska tajemnica/ z ojcem Joachimem Badenim rozmawia Judyta Syrek
Ciekawa, mądra książka. Rozmowa o istocie kobiecości, roli kobiet w życiu państwa i kościoła.

Christine Ockrent / Kobiety u władzy
Portrety znanych na całym świecie kobiet u władzy: Angeli Merkel, Margaret Thatcher i in. Autorka przedstawia  rolę i miejsce Pań w polityce, przygląda się ich ambicjom, porażkom i sukcesom… „Kobiety u władzy? Czy coś to zmienia?”

Linda Rodriguez McRobbie/ Niegrzeczne księżniczki
„To opowieści o prawdziwych księżniczkach i prawdziwych kobietach. I mimo, że zaczynają się słowami „dawno, dawno temu”, to jednak nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie.”

Mika Dunin/ Alkoholiczka
Autobiograficzna opowieść o życiu pod dyktando wstydu i lęku. Diagnoza: choroba alkoholowa. Jest to również opowieść o odzyskiwaniu utraconej godności…

Wolf Kielich/ Podróżniczki
W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy. Bohaterki książki wędrowały przez pustynie, dżungle, tundrę i wysokie góry w sukniach i kapeluszach, niekiedy w stroju mniszki lub męskim przebraniu. Wyprzedzały swoją epokę (XIX wiek), przesuwając granice tego, co wypada kobiecie… Odważne, niezależne, ciekawe świata

Kobiety z Ravensbruck- Sarah Helm
Mocna i bolesna relacja z tego, do czego zdolni byli ludzie.

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety – Swietłana Aleksiejewicz
Relacje kobiet, które walczyły, pracowały jako sanitariuszki i lekarki, żołnierskie praczki, szwaczki i pomocnice do wszystkiego, Autorce udaje  dotrzeć się do kobiet, które po latach z bólem i wzruszeniem wspominają wojenne przeżycia.

Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice -  Joanna Puchalska
Intrygi, kłamstwa, manipulacje są domeną, w której niektórzy ludzie czują się niezwykle dobrze. Nie zabrakło wśród nich kobiet, które dzięki urodzie, intrygom i wyrachowaniu potrafiły osiągnąć bardzo wiele…

Radości z kobiecości – Brochmann Nina, Stokken Elle
Informacje o wszystkim, co powinnaś wiedzieć, by zarządzać swoimi narządami. Gorąco polecamy wszystkim kobietom, a także ich partnerom.

Kobiety Przestworzy – Anna Odrowąż-Coates, Anna Perkowska-Klejman
Książka skierowana do osób zainteresowanych historycznie i społecznie rosnącym udziałem kobiet w zawodach zdominowanych przez mężczyzn.

Kobiety i rodziny powstańców styczniowych zesłanych w głąb Rosji – Agata Markiewicz
Autorka w książce postanowiła spojrzeć na historię w niekonwencjonalny sposób – nie oczami czynnych uczestników historii narodowowyzwoleńczej, ale właśnie z kobiecej perspektywy.
Kobiety kresowe M. A. Koporowski

Matki, patriotki, bohaterki.
Portrety nierozerwalnie związane z burzliwą historią Polski. Oto wspomnienia siedmiu niezwykłych kobiet zamieszkujących Kresy dawnej II Rzeczpospolitej, a obecnie tereny Litwy, Białorusi i Ukrainy. Niektóre z nich były znane, jak choćby Stefania Romer, ciotka prezydenta Bronisława Komorowskiego. Inne dotąd pozostawały w cieniu.

Damy złotego wieku/ K. Janicki
Żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Opływały w niewyobrażalne luksusy, na swoje zawołanie miały setki dworzan i służących. „Złoty wiek” był jednak tylko fasadą dla najbardziej bezwzględnego okresu dziejów Polski. Otaczała je sieć intryg i spisków.

Kobiety dyktatorów 2/  D. Ducret
To poruszające opowieści o żonach i kochankach dyktatorów oraz zbrodniarzy drugiej połowy XX wieku: Fidela Castro, Saddama Husajna, Slobodana Miloševicia, Kim Dzongila , Osamy bin Ladena i in.

Być damą /C. Simpson - Giles
Prawdziwa wartość kobiety przejawia się w okazywanej innym uprzejmości i wielkim szacunku, jakim obdarza siebie i innych. Ta książka zawiera zbiór zasad dobrego wychowania obowiązujących bez względu na wiek, zawód, narodowość, wyznanie.

Niebezpieczne kobiety/ P. Vega
Patryk Vega jako pierwszy przedstawia świat policji widziany oczami funkcjonariuszek. Matki, żony, policjantki – poddane niezwykłej presji w wymarzonej pracy. Często to one prowadzą najmroczniejsze śledztwa i osiągają lepsze wyniki niż mężczyźni.