Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

Święta, Święta …” uczymy się, bawimy się i świętujemy. Wypożyczalnia Głównia poleca:

Hanna Szymanderska, Polska wigilia - Wigilia to wieczór szczególnego przesłania, szczególnych obyczajów, życzeń i smaków. Książka Szymanderskiej zawiera wspaniałe opisy wszystkich tych tradycji, które złożyły się na specyfikę polskiej Wigilii…

Ewa Gil – Kołakowska, Opowieści bielsze niż śnieg – Wzruszające  rodzinne historie ( siedemnaście)…”Mikołaj był zawsze prawdziwy, nasz polski i święty, słyszałem, że gdzieś podobno istnieje Dziadek Mróz, ale do nas nie dotarł. Ten nasz, chodzący po bloku C w Solinie nie miał reniferów, ale miał… plastikową wanienkę z prezentami.”

Finnanger Tone, Dekoracje na Boże Narodzenie – „ Motywem przewodnim książki są nowe wzory Mikołajów, aniołów, reniferów, śniegowych bałwanów, a nawet pingwinów, które  umilą przedświąteczny czas i same Święta”

Jasełka i misteria… Zabawmy się  w teatr… Jasełka, Jest taki dzień, W wigilijnym nastroju, Odnaleźć Boga…

Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu –Bardzo „egzystencjalna” książka, pełna złotych myśli, skłaniająca do refleksji na temat miłości, czym ona jest. Dla każdego  miłość znaczy coś innego. W tle Praga 1968…

Kingsbury Karen, Bożonarodzeniowe opowieści niezwykłe – „Kocham Boże Narodzenie”(…)Święta są kamieniem milowym w naszej podróży tu, na ziemi. Każdego grudnia możemy spojrzeć na siebie i pogrążyć w zadumie, obcując z przejawami boskiego planu”.

Elżbieta Cherezińska  - Harda. Autorka przybliża czytelnikowi czasy pierwszych udokumentowanych Piastów i robi to w sposób mistrzowski, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury.

Maciej Jarkowiec - Powrócę jako piorun. Bardzo interesujący i przystępny reportaż będący jednocześnie kopalnią wiedzy o autochtonicznej populacji Stanów Zjednoczonych oraz o rasistowskim, bezdusznym i bezprawnym obchodzeniu się z ludnością indiańską przez kolejne rządy amerykańskie.

Wojciech Chmielarz – Żmijowisko. Niesamowity thriller i jednocześnie powieść obyczajowa z doskonałym studium charakterów.

Katarzyna Kołczewska – Wbrew sobie. Autorka w książce funduje swoim czytelnikom przeróżną paletę problemów ludzkich. Śmierć, choroba, starość, różne odmiany miłości, niepłodność, zdrada, problemy finansowe, spadek, niezrozumienie, wzajemne pretensje…

Kristin Hannah – Słowik. O wojnie napisano wiele rozpraw naukowych, powieści i innych gatunków. Można by rzec, że temat jest wyczerpany. A jednak czasami pojawia się perełka, która wprowadza czytelnika w stan emocjonalnego rozchwiania.

Jean Raspail – Obóz świętych. Aż trudno uwierzyć, że ta książka została napisana czterdzieści lat temu! Czytając, co rusz łapałam się na pełnym niedowierzania pytaniu "wizjoner jakiś, czy co?

Paweł Semmler – Krym. Doskonały reportaż, dający odpowiedź na pytania, Czy Rosjanie zatrzymają zaanektowany teren? Czy Ukraińcy zdobędą się na wysiłek aby go odzyskać? Co stanie się ze społecznością tatarską i co na to wszystko opinia międzynarodowa?


Anna Ficner - Ogonowska – Szczęście w cichą noc. Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie... To wszystko znajdziecie w książce Anny Ficner-Ogonowskiej.

Krystyna Mirek – Światło w cichą noc. Doskonała propozycja na długie i mroźne wieczory. Książka o tym, co jest w życiu najważniejsze. Obudź w sobie magię świąt i wpuść promyk nadziei do swojego serca. Na szczęście nigdy nie jest za późno.

B.A. Parris – Za zamkniętymi drzwiami. „Wystarczy tylko się uśmiechnąć, by ukryć zranioną duszę i nikt nawet nie zauważy, że cierpisz." Za zamkniętymi drzwiami dzieją się ludzkie dramaty, o których nie mamy żadnego pojęcia. Wstrząsający thriller psychologiczny, wokół którego nie sposób przejść obojętnie.

Maciej Kuroń – Wigilia i Święta w regionach Polski, Europy i świata. Bogaty zbiór świątecznych i wigilijnych przepisów. Tradycyjne przysmaki kuchni polskiej oraz światowej. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy wszystkim smacznego w ten świąteczny czas!

Heather Morris - Tatuażysta z Auschwitz. Kontrowersyjny bestseller oparty na faktach. Prawdziwa lekcja człowieczeństwa i walki o przetrwanie. Poznajcie historię dwojga zakochanych ludzi, którzy przeżyli piekło w Auschwitz, dzięki swojej ogromnej miłości i poświęceniu. Polecam, szczególnie pasjonatom historii!

Agata Kołakowska –  Pokrewne dusze. Dwie kobiety po przejściach. Niby podobne, ale zupełnie różne. Każda skrywa w sobie jakąś tajemnicę. Przekonaj się, co drzemie w zakamarkach ich duszy. Zapraszam do lektury!

Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas – Łoniewska -  Zbrodnie pozamałżeńskie. Studium małżeńskich kryzysów, opartych na kłamstwie, zdradzie oraz braku zrozumienia. Życie niby razem, a jednak osobno. Wciągająca, pouczająca i godna polecenia.

Gabriela Gargaś – Wieczór taki jak ten. Opowieść pełna świątecznego, niepowtarzalnego klimatu i magii. W życiu bohaterów atmosfera Bożego Narodzenia wprowadza poruszające zmiany…

Jacquelyn Mitchard – Prezent na święta. To głęboko poruszająca opowieść, która ukazuje, jak ważną rolę w życiu ogrywa miłość i zaufanie, oraz uświadamia nam, że to, co mamy, jest największym darem od losu.