8 września 2017 r. (piatek), godz. 18.30, MBP ul. Głowackiego 42

WIECZÓR W ARCE Z AGNIESZKĄ OCHENKOWSKĄ   i prezentacja książki Papierowe wariacje

Wieczór prowadzi dr KAROL SAMSEL

ochens

Agnieszka Ochenkowska, poetka,  pochodzi  z Ostrołęki. Doktorantka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja redaktorska. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Literackie kreacje”, laureatka II nagrody w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Dionizego Maliszewskiego. W latach 2007-2009 członkini Ostrołęckiej Grupy Literackiej „Literatorium”. Od 2013 r.  członek Stajni Literackiej przy Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Publikowała m.in. w „Poezji dzisiaj”, „ZNAJ”, „Lampie”, „Inter: literatura – krytyka – kultura”, „Przydrożach. Ostrołęckim Roczniku Literackim”. Wydała tomik poetycki pt. Manekin (TPO Ostrołęka, 2013), arkusz poetycki pt. Dyktando (Staromiejski Dom Kultury, Warszawa 2010) i zbiór prac nagrodzonych w ostrołęckich konkursach poetyckich pt. Powroty (Miejska Biblioteka Publiczna, Ostrołęka 2010).
Książkę Papierowe wariacje wydało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki

Organizatorzy Wieczoru: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki
Przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki