4 sierpnia 2017 r. (piątek), godz. 18.30, MBP ul. Głowackiego 42

Wieczór w Arce: Uroczyste Podsumowanie XXV Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego … i chcę tej ziemi być wierny…dio

W programie:

•  oficjalne ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, autoprezentacje laureatów,

• koncert muzyczno-wokalny: Justyna Walczuk  i Mateusz Cwaliński.

4 sierpnia 2017 r. (piątek), godz. 14.00, Klub przy Studziennej - Biblioteka ul. Gomulickiego 13 oraz 5 sierpnia w Czarni i 6 sierpnia od godz. 10.00 - Forty J. Bema w Ostrołęce

Ponadto w programie Dionizji:

Warsztaty literackie; prowadzący dr KAROL MALISZEWSKI (poeta, krytyk literacki), koordynator dr KAROL SAMSEL

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce,
Współorganizatorzy:  Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki,
Współpraca: Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Ostrołęckie Centrum Kultury - Galeria Ostrołęka, Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Dionizje organizowane są od 2014 r. Jest to impreza dedykowana pamięci Dionizego Maliszewskiego – poety, publicysty, działacza kultury, propagatora kultury kurpiowskiej, inicjatora i pierwszego prezesa Klubu Literackiego Narew, inspiratora życia literackiego w Ostrołęce, opiekuna młodych poetów. W programie Dionizji głównie: uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego Jego imienia, warsztaty dla poetów, koncert poezji śpiewanej. W warsztatach uczestniczą ostrołęccy poeci oraz laureaci Konkursu Literackiego.
W 2017 r. przewodniczącym jury i prowadzącym warsztaty jest dr Karol Maliszewski – znany i ceniony w Polsce krytyk literacki i poeta. Koordynatorem merytorycznym projektu jest dr Karol Samsel. W Konkursie wzięło udział 64 uczestników, w tym 6 z Ostrołęki i powiatu.

Decyzją jury  nominacje do  nagród głównych otrzymują:

1.    Klaudia Chudowolska z Warszawy, woj. mazowieckie /godło: Edward Ludian/
2.    Karol Graczyk z Torunia, woj. kujawsko-pomorskie /godło: Czeski kadr/
3.    Marcin Jurzysta z Torunia, woj. kujawsko-pomorskie /godło: Dale Cooper/
4.    Paulina Pidzik z Krakowa, woj. małopolskie /godło: Żywica/
5.    Weronika Wykrota z Wrocławia, woj. dolnośląskie /godło: Grafieniki/

Nagrody rzeczowe i wyróżnienia w formie publikacji otrzymują:

1.    Monika Dębowska z Ostrołęki woj. mazowieckie /godło: Czekiki/
2.    Ewa Frączek z Warszawy woj. mazowieckie /godło: Pianka z owocowego piwa/
3.    Marcelina Kozłowska z Sanoka woj. podkarpackie /godło: Kilimanjaro/
4.    Mariusz S. Kusion z Bielska-Białej woj. śląskie /godło: Dysfunkcja/
5.    Natalia Madrak z Obierwi woj. mazowieckie /godło: Carrick/
6.    Natalia Modzelewska z Ostrołęki woj. mazowieckie /godło: Bloodredrose/
7.    Dominik Sobol z Warszawy woj. mazowieckie

Wiersze nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w tomiku wydanym przez MBP w Ostrołęce oraz w numerze 4 „Przydroży”.