29 października 2015 r. (czwartek), godz. 18.00  Czytelnia MBP w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42

WIECZÓR w ARCE z KAROLEM SAMSELEM i prezentacja książki pt. Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu.

Karol Samsel - poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych (Wydział Polonistyki  Uniwersytetu Warszawskiego).  Prezes Warszawskiego Koła Norwidologicznego, członek Polskiego Towarzystwa Conradowskiego. Redaktor naczelny czasopisma „Przydroża”.
Laureat  wielu  ogólnopolskich  konkursów literackich, w  tym Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego, „Jesiennej Chryzantemy” czy Pierwszego  Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej. Swoje wiersze i artykuły krytycznoliterackie drukował  w licznych czasopismach literackich. Debiutował  w  2003 r.  tomikiem wierszy pt. „Labirynt znikomości”. Dotychczas wydał 9 książek poetyckich. Jego wiersze  tłumaczono  na języki  czeski, bułgarski, słowacki  i  serbski. Aktywny uczestnik ważnych  wydarzeń  literackich  w  Polsce.
Najnowsza książka jest rozszerzoną i uzupełnioną wersją rozprawy doktorskiej, przygotowanej pod kierunkiem prof. Wiesławy Rzońcy (UW) i jednocześnie pierwszą książką naukową Karola Samsela.
Na www.wforma.eu  prowadzi blog  „Notes Karola Samsela” http://www.wforma.eu/notes-karola-samsela.html

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki.