27 lutego 2018 r. (wtorek), o godz. 18.00, Klub przy Studziennej -Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter

Spotkanie z cyklu ULICAMI WSPOMNIEŃ  Ostrołęka i okolice w przeddzień Niepodległości 1918

Podczas spotkania opowiemy o Ostrołęce w przeddzień wybuchu I wojny światowej, o jej mieszkańcach, kulturze, oświacie, gospodarce, o planach i marzeniach ostrołęczan.  Pokażemy zdjęcia zniszczonego miasta w wyniku działań wojenneych. Wspomnimy o bieżeństwie czyli o ostrołęckich i kurpiowskich wygnańcach  w głąb carskiej Rosji; zdumiewający exodus wyparty z pamięci.
Uczestnicy spotkania mogą przynieść własne zdjęcia (i inne pamiątki), a także podzielić się swoimi wspomnieniami.

23.02.2016

markts

Organizatorzy:  Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki