28 marca 2017 r. (wtorek), o godz. 18.00, Klub przy Studziennej (Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter)

Zapraszamy na wirtualny spacer po dawnej ulicy Głowackiego.

Głows

Na  spotkaniu w dniu 28 marca spróbujemy ponownie wskrzesić ducha dawnej ulicy Głowackiego (niegdyś Ostrowska, 11 Listopada, Waryńskiego). Powspominamy  ludzi i ważne wydarzenia, które tu się rozegrały. Spróbujemy ustalić właścicieli i mieszkańców poszczególnych budynków. Opowiemy czym były dla mieszkańców dawnej ul. Głowackiego uliczki Skryta i Sowia. Wspomnienia ostrołęczan wzbogacimy pokazem zdjęć dawnej Ostrołęki. Można również przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki