28 lutego 2017 r. (wtorek), o godz. 18.00, Klub przy Studziennej (Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter)

Spotkanie z cyklu ULICAMI WSPOMNIEŃ: WIRTUALNY SPACER PO OSTROŁĘCKICH GARNIZONACH czyli WOJSKO W OSTROŁĘCE

ork5PUs
Podczas spotkania opowiemy o formacjach wojskowych, jakie stacjonowały w Ostrołęce od XVIII w. do połowy XX w. Ustalimy gdzie zakwaterowana była np. Brygada gen. Antoniego Madalińskiego,  gdzie znajdowały się np. koszary Benedona. Porozmawiamy o koszarach w Wojciechowicach i jego mieszkańcach (m.in. o wojsku carskim i oczywiście o sławetnym V Pułku Ułanów Zasławskich). Uczestnicy spotkania mogą przynieść własne zdjęcia (i inne pamiątki).

Organizatorzy:  Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki