29 marca 2016 r. (wtorek), o godz. 18.00,  Klub przy Studziennej (Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter)

350 lat temu (w 1666 r.) rozpoczęto budowę klasztoru Bernardynów z fundacji sędziego Tomasza Gocłowskiego, a w 1696 r. został konsekrowany przez biskupa płockiego Chryzostoma Załuskiego.
Zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po dawnym klasztorze ostrołęckim.  Porozmawiamy  również o wielkich wydarzeniach w dziejach naszego grodu, w których znaczącą rolę odegrał nasz klasztor.  Wspomnienia ostrołęczan wzbogacimy pokazem zdjęć dawnego klasztoru i jego otoczenia. Można również przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki, a także podzielić się swoimi wspomnieniami.

Klasztor w 1932

Pole za kościołem w 1959 r.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.