16 lutego 2016 r. (wtorek), o godz. 18.00,  Klub przy Studziennej (Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter)

Zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po dawnym lewobrzeżnym Ponarwiu

Odwiedzimy nieistniejący świat Małej i Dużej Rzeki, rozległych błoni, oczek wodnych, jeziorek, plaż, staromiejskich uliczek (Cygańskiej, Solnej, Młynarskiej, Łęczyska, Rybackiej) oraz Przymościa. Porozmawiamy  również o wielkich powodziach w 1958 r. i w 1979 r.  Wspomnienia ostrołęczan wzbogacimy pokazem zdjęć dawnej Ostrołęki. Można również przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki, a także podzielić się swoimi wspomnieniami.

Przystań wioślarska w 1938

Organizatorzy:  Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki