19 stycznia 20 16 r. (wtorek), o godz. 18.00,  Klub przy Studziennej (ul. Gomulickiego 13, parter)

Zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po dawnym lewobrzeżnym Ponarwiu od tzw. Rogala aż pod Dzbenin.  Odwiedzimy nieistniejący świat Małej i Dużej Rzeki, rozległych błoni, oczek wodnych, jeziorek, plaż, staromiejskich uliczek (Cygańskiej, Solnej, Młynarskiej, Łęczyska, Rybackiej) oraz Przymościa. Odnajdziemy  dawną, pełną legend  rzekę Chechłuzę (lewy dopływ Narwi) oraz bagna Chechłuzy. Wspomnienia ostrołęczan wzbogacimy pokazem zdjęć dawnej Ostrołęki.

Można również przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki, a także podzielić się swoimi wspomnieniami.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.