Szkolenia dla bibliotekarzy województwa mazowieckiego z programu MKiDN – Partnerstwo dla książki 2020

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg w Warszawie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki 2020 na realizację zadania „Umiejętności = sukces”.

Celem projektu „Umiejętności = sukces” jest przeprowadzenie szkoleń dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa mazowieckiego, i tym samym podniesienie umiejętności bibliotekarzy w stosowaniu w bibliotekach nowych narzędzi oraz form pracy z czytelnikiem, a także w wprowadzaniu nowych usług wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników
Dzięki tym szkoleniom bibliotekarze poszerzą ofertę swoich bibliotek, uatrakcyjnią ją, zapewnią lepszą promocję książki, czytelnictwa i bibliotek, a w konsekwencji wzmocnią funkcję bibliotek jako ośrodków animujących kulturę i aktywizujących społeczności lokalne.

Bezpłatne szkolenia prowadzone w formie tradycyjnej oraz zdalnej odbędą się w okresie od lipca do grudnia 2020 r. w Ostrołęce, Piasecznie, Płocku, Radomiu i Warszawie.
Projekt realizowany jest we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce, Biblioteką Publiczną w  Piasecznie, Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego, Miejską Biblioteką Publiczną im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu, Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy - Biblioteką Główną Województwa Mazowieckiego, oraz Zarządem Oddziału SBP w Płocku, Zarządem Oddziału SBP w Radomiu, Zarządem Oddziału SBP w Ostrołęce i Zarządem Oddziału SBP w Warszawie.

mkidn nlogo goodbooks smallSBP mazowieckie logo