6.12 (piątek), godz. 18.00 Klub przy Studziennej–Biblioteka ul. Gomulickiego 13

Karol Samsel i Jego gość: SŁAWOMIR WERNIKOWSKI oraz prezentacja książki pt. Passacaglia

wer s

Sławomir Wernikowski (ur. w 1964 r. w Szczecinie) – autor opowiadań, inżynier informatyk, nauczyciel akademicki. Mieszka w podszczecińskim Mierzynie. W latach 1996-2012 felietonista szczecińskiej „Gazety Wyborczej”. Debiutował opowiadaniem Dolus na łamach dwumiesięcznika „Pogranicza” w roku 2007. Wydał tom opowiadań (FORMA 2019).
Passacaglia to zbiór siedmiu debiutanckich, na wskroś współczesnych opowiadań o niezwykle skomplikowanych relacjach międzyludzkich; historii w różnych klimatach i nastrojach – od ckliwego romansu do nietypowej historii kryminalnej, od rozliczeń z trudnym dzieciństwem po zmagania z niełatwą dorosłością.

Projekt: Przystanek Literacki Ostrołęka - przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Ostrołęki.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.