19.02, godz. 18.00 Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie z cyklu Karol Samsel i Jego Gość  Tomasz Dalasiński

Tomasz Dalasiski

TOMASZ DALASIŃSKI (ur. 1986) – polski poeta, prozaik i badacz literatury.  Laureat Nagrody Głównej X Tyskiej Zimy Poetyckiej w 2010 (za projekt tomu Zeitmusik)  oraz nominowany do Nagrody Głównej XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina w 2008. Publikował na łamach m.in. Kresów, Czasu Kultury, Toposu, Frazy, Odry, Rity Baum, Wakatu, Zeszytów Poetyckich oraz Ha!artu. Redaktor naczelny półrocznika Inter-.Literatura-Krytyka-Kultura. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, 2014). Redaktor książek naukowych i krytycznych. Wydał 6 książek poetyckich, najnowsza to Większe (2018).

Spotkanie realizowane w ramach Projektu: Przystanek Literacki Ostrołęka.

Organizatorzy Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.