25 września (wtorek), godz. 18.00  Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość:  RAFAŁ RUTKOWSKI i prezentacja książki poetyckiej pt. Wywołuję siebie z ruin

rut ok2

Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka

RAFAŁ RUTKOWSKI  (ur. w 1988 roku). Poeta. Laureat projektu Połów 2014. Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wiersze publikował w "Odrze", "Zeszytach Poetyckich", "Opcjach", "Wakacie", "Dwutygodniku", "Helikopterze", "ArtPapierze". Autor książki poetyckiej Chodzę spać do rzeki (Zeszyty Poetyckie 2015), za którą otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" na najlepszy debiut poetycki roku. Laureat lubelskiej nagrody kulturalnej "Żurawie", stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Uczestnik najważniejszych festiwali literackich w kraju. Organizuje cykl spotkań poetyckich "Przystanek poetów" w Centrum Kultury w Lublinie. Mieszka w lubelskiej Kamienicy Cudów. Najnowsza książka poetycka pt. Wywołuję siebie z ruin ukazała się w 2018 r. nakładem WBPiCAK w Poznaniu.

Serdecznie zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy współpracy z Samorządem Miasta Ostrołęki.