18 września (wtorek), godz. 18.00 Klub przy Studziennej / Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie literackie z dr. ZENONEM KRAJEWSKIM (ps. Niwen) autorem sagi o wojennych losach mieszkańców Łomży i okolic pt. Meandry losu (tom I pt. Pozbawieni Ojczyzny, tom II – Pod sowieckim butem).

Projekt : Ojczyzna – gdy myślę….

kraj sniwen s

DR ZENON KRAJEWSKI - historyk, pasjonat historii ziemi łomżyńskiej. Autor sagi pt. Meandry losu,  której głównymi bohaterami są mieszkańcy Łomży i okolic podczas II wojny światowej. Dotychczas ukazały się  dwa tomy: I tom pt. Pozbawieni Ojczyzny (akcja rozgrywa się między 1 a 17 września 1939 r.). Natomiast tom II  pt. Pod sowieckim butem (wyd. 2018) opisuje dzieje mieszkańców terenów na wschód od Ostrołęki, które znalazły się pod okupacją sowiecką, wcielone do Radzieckiej Republiki Zachodniej Białorusi w okresie od 17 września 1939 do połowy roku 1941. Kolejne tomy sagi w pisaniu.

Serdecznie zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy współpracy z Samorządem Miasta Ostrołęki.