29 maja (wtorek), godz. 14.00  Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Klub przy Studziennej zaprasza na spotkanie z MONIKĄ SAWICKĄ  Miłość niejedno ma imię

Monika Sawicka - autorka bestselerowych powieści nie tylko dla pań, edukatorka, animatorka i dziennikarka telewizyjna . NIE UPRAWIA LITERACKIEGO DISCO POLO- ale za to po lekturze jej powieści człowiek musi porozmawiać z samym sobą. Najbardziej znana Jej powieść KRUCHOŚCI PORCELANY, w której  porusza  temat domowej przemocy.  Jest autorką szesnastu powieści, w tym także dla dzieci.
Ta dziennikarka, pisarka oraz prezes fundacji pomagającej młodym utalentowanym literacko ludziom, cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią Czytelniczek, a spotkania z Nią nie są typowymi pogadankami o literaturze, lecz prawdziwym studium życia i miłości. Chwile spędzone z pisarką wywołują wielkie emocje, wzruszają, prowokują do refleksji, ale także bawią do łez. (zapraszamy do galerii zdjęć na stronie autorki) Czytelnicy zachowują na długo w pamięci te spotkania, a cytaty z książek często stają się dla nich myślami przewodnimi w życiu. Monika Sawicka, mając za sobą trudne dzieciństwo i małżeństwo, w którym była ofiarą domowej przemocy (ciężko pobita przez męża przeszła przez piekło) wie o czym pisze - doskonale rozumie problemy kobiet, zagrożenia dzisiejszego świata i pisze o tym w sposób niezwykle emocjonujący, a zarazem z lekką autoironią, dużym dystansem, ale nie epatuje smutkiem lecz podarowuje Czytelnikowi duża dawkę optymizmu.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce przy współpracy z Samorządem Miasta Ostroęki.