24 października  2017 r. (wtorek), godz. 18.00  Klub przy Studziennej (Biblioteka, ul. Gomulickiego 13)

LITERACKI ALBUM PAMIĘCI. Spotkanie dziewiąte pt. Ks. Antoni Pęksa.

peksa antoni 01

Ks. ANTONI PĘKSA urodził się w 1928 r. w Dzwonku (parafia Czerwin). W 1947 r. wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.  Pierwszy proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce-Wojciechowicach (1981-1997), kapelan V Pułku Ułanów Zasławskich. Osoba wielce zasłużona dla lokalnej społeczności. Zmarł 27 września 1997 r. Spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym w Ostrołęce.

LITERACKI ALBUM PAMIĘCI - cykl  spotkań,  mający na celu ochronić przed zapomnieniem ludzi wpisanych w nasz region: naszych twórców literatury i kultury, ludzi którzy wnieśli znaczący wkład w kulturę i historię naszej małej ojczyzny. Spotkania mają formę wspomnień o ludziach, którzy odeszli. Każdy może przyjść i zabrać głos. Spotkania będą nagrywane, a nagrane materiały posłużą do tworzenia bazy informacji o zasłużonych ostrołęczanach. Moderatorem spotkań jest dr KAROL SAMSEL.

Organizatorzy spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki.