10 października 2017 r. (wtorek), godz. 18.00 Klub przy Studziennej (Biblioteka, Gomulickiego 13)

Klub przy Studziennej zaprasza na V Spotkanie regionalne pt. Odkrycia archeologiczne na terenie powiatu ostrołęckiego i okolic.
Korsak

Prelekcja: mgr Grzegorz Korsak

W październiku 2017 r.  mija 25. rocznica śmierci Juliusza Korsaka – archeologa, długoletniego dyrektora Biura Dokumentacji Zabytków w Ostrołęce i dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego. Rocznica jest okazją do zaprezentowania badań archeologicznych, prowadzonych w naszym regionie przez Juliusza Korsaka w latach osiemdziesiątych XX w., a także przez  Mariana Majkę, Ewę Kawałek i innych (również w l. późniejszych). Odkrycia archeologiczne dowodzą o istnieniu licznych osad w okolicach Ostrołęki. Gdzie dokładnie znajdowały się osady i czym zajmowali się ich mieszkańcy? Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymamy podczas spotkania.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki