5 września 2017 r. (wtorek), godz. 18.00  Klub przy Studziennej
(Biblioteka, ul. Gomulickiego 13)

dawid mateusz S

KLUB PRZY STUDZIENNEJ  zaprasza na spotkanie z cyklu KAROL SAMSEL i Jego Goście - DAWID MATEUSZ  i prezentacja książki Stacja wieży ciśnień

DAWID MATEUSZ  - polski poeta. Urodził się  w 1986 r. w Wadowicach. Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował m.in w Odrze, Dworcu Wschodnim, Zeszytach Poetyckich i w Internecie. Tłumaczony na język czeski. Laureat projektu Połów 2013 organizowanego przez Biuro Literackie. Laureat Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny 2016 za najlepszy poetycki debiut roku oraz nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2017 w kategorii poezja za tom Stacja wieży ciśnień.  Mieszka w Krakowie.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki
Współpraca: Samorząd Miasta Ostrołęki