5 grudnia (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42

Chiny – państwo środka. Relacja z podróży Wandy Piersy, wzbogacona prezentacją multimedialną.

chin s

Chiny – region historyczno-kulturowy w Azji, będący jedną z najstarszych cywilizacji. Zamieszkany przez wiele narodów i grup etnicznych, z których największą są Chińczycy Han. Licząca ponad 5000 lat chińska cywilizacja jest ojczyzną wielu wynalazków, m.in. prochu, papieru, czy kompasu. Chiny są też ojczyzną bogatej tradycji muzycznej, teatralnej, literackiej i filozoficznej. Chiny posiadają 50 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dając temu krajowi pierwsze miejsce w Azji i drugie po Włoszech miejsce na świecie.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.