Sobota, 5 października 2019 w MBP (ul. Głowackiego 42)Noc22

Zapraszamy od godz. 16.15, MBPw Ostrołęce, ul. Głowackiego 42

w programie m.in. :

STREFA Książka uczy i bawi  (CZYTELNIA - I piętro)

• 16.15 – Uroczyste otwarcie NOCY BIBLIOTEK
  • 16.30 - Grupa Teatralna OUTW pk. Wojtka Kraszewskiego prezentuje program satyryczny : KOBIECY ŚWIAT; muzyka Maja Pliszka (skrzypce) i Jagoda Pliszka (flet)
  • 17.20, 18.30, - Ostrołęka literacka prezentuje (spotkania z poezją i prozą ostrołęczan) - prowadzi dr hab. Karol Samsel
  • 17.30 - Godzina latino – salsa i inne tańce ze Studiem Tańca Marcina Gawrycha
  • 18.45 - Czytamy po kurpiowsku i quiz ze znajomości słownictwa kurpiowskiego
  • 19.15 - Teatr pięknego czytania polskich klasyków czyli czytamy poematy Wiktora Gomulickiego -  dr hab. KAROL SAMSEL i ostrołęccy literaci
  • 19.50 - Czy znasz Ostrołękę literacką? – quiz literacki
  • 20.30 - W kurpiowskich rytmach – wspólne śpiewanie i tańce kurpiowskie: duet akordeonowy Ryszard i Grzegorz

Prowadzenie - STASZEK ORŁOWSKI

STREFA : CZYTAJ z NAMI  (WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA – parter),  od godz. 16.30:

• Wspomnienia niebieskiego mundurka Wiktora Gomulickiego - wspólne czytanie od godz. 17.30
  • Flirty towarzyskie z literaturą: Marek Hłasko, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Leśmian
  • Gry planszowe i zabawy nie tylko literackie
  • Warsztaty pt. Drugie życie książki
  • Gry planszowe i zabawy nie tylko literackie
  • Nominacje do nagrody NIKE – polecamy (wystawa publikacji)
  • Giełda książek…………. (wymiana książek między czytelnikami)
  • Ponadto w Wypożyczalni podczas Nocy będzie można: otrzymać pamiątkowa kartę z okolicznościową pieczęcią,  wypożyczyć lub zwrócić  książki, założyć kartę czytelnika Biblioteki, a „spóźnialscy” będą mogli skorzystać z bibliotecznej abolicji czyli oddać książki do Biblioteki bez kar.

STREFA DZIECI  (WYPOŻYCZALNIA ZBIORÓW SPECJALNYCH – I piętro):

• 16.30 – 19.00 Blok imprez dla dzieci pt. W Bibliotece Wszystko Gra, a w nim: malowanki, labirynty, zadania i pytania balonowe, pokaz mody gazetowej, gluty i glutki – uczymy się robić, piasek kinetyczny.
  • Dla starszych dzieci gra interaktywna po bibliotece
  • 19.00 – projekcja filmu rodzinnego pt. Ptyś i Bil

STREFA  kreatywnych (PRACOWNIA ZBIORÓW REGIONALNYCH – I piętro) - od godz. 16.30:

• WARSZTATY PLASTYCZNE NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH  - nauka wykonania przedmiotów w technice decoupage (Beata Zaorska)
  • Warsztaty rękodzieła ludowego: kwiaty z papieru i wycinanki (Czesława Lewandowska, Czesława Marchewka)
  • Warsztaty rękodzieła: biżuteria i inne ozdoby (hol parter)
  • Malowanie twarzy (hol I piętro)

PONADTO

•  Nocna Kawiarenka Literacka – od 16.30 (hol, II piętro)
  • Warsztaty rękodzieła: biżuteria i inne ozdoby (Edyta Pliszka – Późniewska; hol parter)
  • Malowanie twarzy (Aneta Salamucha; hol I piętro)
  • Od godz. 17.30 dyżur literacki pełnią ostrołęccy literaci. Przy herbatce można będzie porozmawiać o współczesnej literaturze, o swoich wierszach i o tym jak pisać, by być czytanym….. i na wiele innych tematów (kawiarenka literacka).

Organizatorzy NOCY BIBLIOTEK w naszej Bibliotece: Miejska Biblioteka Publiczna,Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.