12 września (czwartek), godz. 18.00  Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42

Prezydenci - naukowcy II Rzeczypospolitej czyli rzecz  o GABRIELU  NARUTOWICZU i IGNACYM MOŚCICKIM. Prelekcja DARIUSZA MARKA SRZEDNICKIEGO

Gabriel narutowiczIgnacy Mocicki

Prezentacja mało znanych i ciekawych faktów z życia Gabriela Narutowicza i Ignacego Mościckiego, umiejscowionych na tle wydarzeń politycznych epoki. Dokładne omówienie ostatnich godzin życia G. Narutowicza oraz scenariusza jego zabójstwa. Porównanie osiągnięć naukowych obu prezydentów. Przedstawienie aktywności w obszarze działań niepodległościowych Ignacego Mościckiego oraz mniej znanego i smutnego okresu z jego życiorysu, tuż przed  śmiercią.

Prelegent: DARIUSZ MAREK SRZEDNICKI - reżyser, scenarzysta i znany historyk, badacz dwudziestolecia międzywojennego.

Zapraszają organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.