7 września (sobota) w godz. 12.00 – 16.00 Forty Bema – Pomnik Mauzoleum, ul. Warszawska

Już 7 września będziemy czytać osiem utworów wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

W wielkim czytaniu na Fortach Bema w Ostrołęce udział wezmą  przedstawiciele władz Miasta i Powiatu oraz ostrołęccy literaci i młodzież szkolna, którym towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Prowadzenie i komentarz filologiczny dr hab. Karol Samsel.
W programie: wspólne czytanie polskich nowel, koncert muzyczny, pieczętowanie własnych książek okazjonalną pieczęcią, otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP, ognisko.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych (warsztaty plastyczne, gry, zagadki i zabawy, zawody sportowe, kolorowanki dla najmłodszych, balonowe cudaki).
Zachęcamy do przyniesienia koców, koszyków piknikowych i spędzenia z nami miłych chwil na świeżym powietrzu.

Nasze tegoroczne lektury to:

Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
oraz utwór związany z regionem Chałat – Wiktor Gomulicki

sobota 7 września w godz. 12.00 – 16.00 Forty Bema – Pomnik Mauzoleum, ul. Warszawska.

NarodCzytanie jpg

Zapraszają organizatorzy: Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy współudziale Samorządu Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego.