25 czerwca (wtorek), godz. 18.00   Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość: JERZY BENIAMIN ZIMNY i prezentacja książki pt. Róże z Montreux.

zimny s
JERZY BENIAMIN ZIMNY (ur. 1946) - poeta, prozaik, krytyk i recenzent, historyk poezji polskiej, mieszka w Poznaniu.  Jako recenzent  specjalizuje się w debiutach poetyckich, ale nie tylko. Członek redakcji Portalu Poeci Polscy, członek redakcji Magazynu Literackiego ZLP, redaktor literacki Wydawnictwa Duży Format w Warszawie, oraz członek redakcji Art pub Literatura. Juror wielu konkursów poetyckich organizowanych w kraju, w tym Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. D. Maliszewskiego (2014-2016). Redaktor literacki książek poetyckich wydawanych przez Wydawnictwo Duży Format w Warszawie. Należy do Oddz. ZLP w Poznaniu. Publikacje w antologiach i almanachach.
Twórczość: siedem tomów wierszy: Biały goździk na śniegu 1991 r. W sercu ciszy w 2005 r. Dystans w 2009 r. Zwrotnik Skorpiona w 2009 r. Rubinosa w 2011 r. Hotel Angleterre w 2012 r. Księga Wyjść w 2017 r,  dwóch powieści Gromnica (2015) i Róże z Montreux (2019)  oraz szkice literackie pt. Dzieci Norwida (2016). W przygotowaniu kolejny tom poezji pt. Dom duszy.

Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy współudziale Samorządu Miasta Ostrołęki.