16 maja (czwartek), godz. 18.00 (MBP, ul. Głowackiego 42)

Prezentacja książki Wojciecha Łukaszewskiego pt. Nowe jarzmo. Życie społeczno-polityczne na północnym Mazowszu w latach 1945-1956.

WL s

Wojciech Łukaszewski (ur. 1977 w Przasnyszu) – nauczyciel, historyk, regionalista, dziennikarz, urzędnik samorządowy. W strukturach administracyjnych Gminy Jednorożec pełnił funkcje: dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty, dyrektora Gminnego Zespołu Kultury i Sportu, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej oraz sekretarza Gminy Jednorożec. Autor ponad 100 publikacji z zakresu historii regionalnej dotyczącej Północnego Mazowsza oraz wielu artykułów o problematyce społecznej. Specjalizuje się w historii Polski XX wieku. Propagator dziedzictwa historyczno-kulturowego regionu kurpiowskiego. Badacz dziejów prasy regionalnej i lokalnej. Laureat Nagrody Prezesa Związku Kurpiów - „Kurpik 2011” w kategorii „Edukacja regionalna”.

wlok s

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce