14 marca (czwartek), godz. 18.00 MBP ul. Głowackiego 42.

KuczynskiOklD

Po spotkaniu możliwość zakupu książki oraz płyty pt. "Za bujne bory" z utworami Folkowej Kapeli Brata Zenona z Czarni.

WITOLD KUCZYŃSKI – pedagog, instruktor ds. folkloru i tańca, animator życia kulturalnego w Czarni i w regionie, pomysłodawca i realizator wielkich imprez folklorystycznych, np.  „Na łowy”. Niestrudzony popularyzator folkloru kurpiowskiego, kolekcjoner zdjęć i innych materiałów dokumentujących życie i folklor kurpiowski.  Założyciel i lider Folkowej Kapeli Brata Zenona, która wykonuje stare pieśni kurpiowskie w nowej aranżacji.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.