24.01. 2019 (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42

Klub podróżnika: ARUN MILCARZ. Multimedialne spotkanie z podróżnikiem i autorem książki pt. CZAD. W poszukiwaniu straconego…

Arun s

Podczas spotkania możliwość zakupu książki z autografem autora.  Kupując książkę wspieramy akcję „Z dżungli na studia”.

ARUN MILCARZ - niezależny reporter, podróżnik – eksperymentator,  autor książki o Czadzie, reportaży publikowanych w pismach podróżniczych i filmów dokumentalnych z podróży emitowanych m.in. w TVP1 i TVN. Odbył podróże do Ekwadoru, Indonezji, Papui-Nowej Gwinei, Mongolii, Czadu, na Syberię i Madagaskar, a także podróż autostopem z RPA do Libii. Za książkę o Czadzie otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa. Twórca autorskiego Kabaretu Podróżniczego.
Od wielu lat podróżuję z kamerą próbując dowiedzieć się, jak rzeczy mają się naprawdę. Działam przeważnie w pojedynkę, wnikając w życie ludzi. Dzięki odbytym podróżom wiem, że tylko przez doświadczenie pracy i wspólnego jedzenia można wejść w szczerą relację z drugim, odległym nam kulturowo człowiekiem. Poprzez pracę i mieszkanie z tubylcami, poznaję ich rodziny, codzienne życie i rytuały.

Serdecznie zapraszają: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.