22.01 (wtorek), godz. 18.00  Klub przy Studziennej, Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie z cyklu : dr Karol Samsel i jego gość: KAZIMIERZ BRAKONIECKI i prezentacja książki poetyckiej pt. Erodotyki

Brakoniecki1s

KAZIMIERZ BRAKONIECKI - poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej, autor antologii literackich, animator kultury, kurator wystaw plastycznych. Mieszka w Olsztynie. Jako poeta debiutował w prasie literackiej w 1975. Wydał 9 książek poetyckich. Jego utwory tłumaczono na wiele języków, głównie na niemiecki, francuski i litewski. Twórczość Brakonieckiego obecna jest w licznych antologiach polskiej poezji współczesnej w kraju i za granicą. Współzałożyciel i współtwórca olsztyńskiego stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia”  oraz Fundacji „Borussia” . Współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny pisma „Borussia. Kultura. Historia. Literatura”.

Serdecznie zapraszają: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.