4 października (czwartek), godz. 14.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42

W Klubie Podróżnika ROBERT  GONDEK o podróżach na najwyższe szczyty Afryki (z prezentacją własnych zdjęć i filmów).

podr2
ROBERT GONDEK:  podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 19 afrykańskich państw. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali  podróżniczych. Swoje teksty publikował  w magazynach Podróże, Poznaj Świat czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego  "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".  Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.  Podczas spotkania zobaczymy m.in. pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya, odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie, w  towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.  Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi. Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim Zanzibarze.  A na koniec zasmakujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków....
Po spotkaniu  możliwość zakupu  książki/albumu fotograficznego  o  Afryce a także prac fotograficznych, oryginalnych koszulek oraz widokówek ze zdjęciami autora pokazu.

podr1

podr3

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.