11 września (wtorek), godz. 18,00, Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42

Liberackie klimaty: BARBARA ZAKRZEWSKA  i premiera Jej książki pt. Sylwia rerum

syls

Spotkanie realizowane w ramach Projektu: Przystanek literacki Ostrołęka.

Prezentowany zbiór krótkich opowiadań to swoiste silva rerum. Ten ‘las rzeczy’, który dotąd umykał poetyckiej duszy, dał się obłaskawić i oswoić w prozatorskim przekazie, gdzie, jak sama autorka podkreśla, „codzienność przenika się z metafizyką”(…), niemal liryczny pejzaż splata się tu alegorycznie z finezją rzeźbionego słowem piękna.
Alfred Sierzputowski

BARBARA ZAKRZEWSKA, ostrołęczanka, emerytowana nauczycielka języka polskiego i angielskiego, poetka, autorka opowiadań. Opublikowała cztery książki poetyckie: Drobinki wieczności, Ziarna chwil i Nadnarwiański piasek, wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, oraz Ikebanę, wydaną przez krakowską Miniaturę. Swoje utwory publikowała w almanachach i na łamach czasopism literackich i regionalnych. Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach literackich. Od trzech lat hobbystycznie zajmuje się liberaturą, promując dzieła liberackie w bibliotekach i szkołach, sama liberacko porządkuje swoje haiku.

Wieczór uatrakcyjni koncert skrzypcowy w wykonaniu Mai Pliszki.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Przy współpracy z Samorządem Miasta Ostrołęki.