21 czerwca (czwartek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42

Benefis literacki z okazji 85. urodzin KAZIMIERZA SOPUCHA i prezentacja Jego książki poetyckiej pt. Mgła.

sopuchp

Kazimierz Sopuch –  poeta, emerytowany profesor, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego- pochodzi ze wsi Jawory (gm. Goworowo), mieszka w Gdyni ale wciąż jest obecny w życiu literackim Ostrołęki. Jako poeta debiutował w 1956 roku na łamach dziennika "Słowo na Warmii i Mazurach". W 1968 roku otrzymał nagrodę Czerwonej Róży za fragmenty poematu Rwanie lnu oraz I Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera /2000 r./, a także wiele wyróżnień i odznaczeń.
Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół  Ostrołęki przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki

Spotkanie prowadzi dr Karol Samsel

Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka

Organizatorzy: Miejska biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki