Sobota, 9 czerwca 2018nocm18

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza do swojej siedziby przy ul. Głowackiego 42 już od godz. 17.30

W programie m.in.:

STREFA: KSIĄŻKA UCZY I BAWI  /Czytelnia - I piętro/
17.30     OSTROŁĘKA I KURPIE W OBIEKTYWIE - otwarcie wystawy fotograficznej członków Grupy E-Kurpie  (działającej w strukturze Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego).
18.00, 18.45, 20.30   OSTROŁĘKA LITERACKA PREZENTUJE (dr Karol Samsel prezentuje poezję i prozę ostrołęczan)
18.10  Miłość nie jedno ma imię Program artystyczny przygotowany przez grupę Teatralno-Estradową Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – reżyseria Wojtek Kraszewski
19.00 SZTUKA SAMOOBRONY – ANDRZEJ RZĄSIŃSKI OSTROŁĘCKA SZKOŁA AKIDO
19.30 GODZINA Z TAŃCEM FITNESS - WARSZTATY POPROWADZI ANNA PAULA KOWALCZYK
20.45 LITERACKI PRZEKŁADANIEC – quiz z atrakcyjnymi nagrodami
21.15 STASZKA ORŁOWSKIEGO FESTIWALOWE PODRÓŻE – multimedialne relacje z pobytu na festiwalach filmowych, teatralnych….
22.00 KONCERT  MUZYKI JAZZOWEJ:  AREK CZERNYSZ TRIO .  Arek Czernysz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce w klasie akordeonu Piotra Gawrońskiego i Akademii Muzycznej w Gdańsku (2018). Grupa, którą współtworzą Piotr Szajrych (kontrabas) i Antoni Wojnar (perkusja) istnieje od 2016 r. i ma już na swoim koncie wiele prestiżowych wydarzeń, m.in. I nagrodę na 42 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym we Włoszech we wrześniu 2017 r.
23.15  ŚPIEWAJ Z NAMI polskie pieśni
Ok. 0.00 – zakończenie

STREFA: CZYTAJ z NAMI  /Wypożyczalnia Główna – parter/
19.00 – 20.00 Czytać każdy może czyli GŁOŚNE CZYTANIE  FRAGMENTU „POTOPU”  H. SIENKIEWICZA O OBRONIE JASNEJ GÓRY ,
NON STOP od  17.30 do północy trwają:
•    WARSZTATY pt. DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI
•    FLIRTY TOWARZYSKIE Z LITERATURĄ NIEPODLEGŁEJ
•    GRY PLANSZOWE I ZABAWY nie tylko literackie
•    GIEŁDA KSIĄŻEK (wymień się książką, wymień romans na kryminał)
•    WYSTAWA KSIĄŻEK pt. ANTOLOGIA NIEPODLEGŁEJ
Ponadto w Wypożyczalni podczas Nocy będzie można: otrzymać pamiątkową kartę  z okolicznościową pieczęcią,  wypożyczyć lub zwrócić  książki, założyć kartę czytelnika Biblioteki, a „spóźnialscy” będą mogli skorzystać z bibliotecznej abolicji czyli oddać książki do Biblioteki bez kar.

STREFA DZIECI    /Wypożyczalnia Zbiorów Specjalnych – I piętro/
NOC W KRAINIE JASKINIOWCÓW
17.30 Wykonywanie dinozaurów z balonów i z papieru.
18.00 Wybuch wulkanu.
18.10 Wykopaliska archeologiczne.
19.00 Konkurs dekorowania gofrów i ich degustacja.
19.30 Projekcja filmu „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej
21.00 Teatrzyk pod tytułem „Kopciuszek trochę inaczej”
21.30 Kamienne kręgle i inne zabawy zręcznościowe.
22.00 Loteria fantowa.
22.10 Piniata.

STREFA  KREATYWNYCH   /Pracownia Zbiorów Regionalnych – I piętro/

• STUDIO LIBERATURA – Liberackie wariacje w trzech odsłonach (prezentacja książek innych niż znamy, warsztaty, rozmowy /Barbara Zakrzewska/ – od 18.00
  • WARSZTATY PLASTYCZNE NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH/ - od godz. 17.30 nauka wykonania m.in.  ozdobnych zakładek i kart okolicznościowych, przedmiotów w technice decoupage oraz wyrobów  z wikliny papierowej (Beata Zaorska)

PONADTO:
•    NOCNA KAWIARENKA LITERACKA – od 17.30 (hol, II piętro)
•    KONKURS NA LITERACKIE CIASTKA PATRIOTKI. Chętni do udziału w Konkursie przynoszą własnoręcznie wykonane ciastka w dniu  9  czerwca do godz. 18.00 do punktu konkursowego przy kawiarence literackiej (hol na II piętrze). Ogłoszenie wyników ok. godz. 20.00 w Czytelni.  Atrakcyjne nagrody. /Szczegóły w regulaminie lub w bibliotekach/
•    SESJA FOTOGRAFICZNA  PRZY INSTALACJI „TAJEMNICZA SZAFA PEŁNA SKARBÓW Z MAZOWIECKIM PEJZAŻEM W TLE”  (hol, parter)
•    MALOWANIE TWARZY – Aneta Salamucha - od godz. 18.30 do 20.00 (hol I piętro)
•    Od godz. 17.30 DYŻUR LITERACKI pełnią ostrołęccy literaci. Przy herbatce można będzie porozmawiać o współczesnej literaturze, o swoich wierszach i o tym jak pisać, by być czytanym….. i na wiele innych tematów (kawiarenka literacka).

Organizatorzy NOCY BIBLIOTEK w naszej Bibliotece: Miejska Biblioteka Publiczna, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.