Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

Słoneczniki – Sheramy Bundrick

Przepiękna i wyjątkowo wzruszająca opowieść o związku Vincenta van Gogha z prostytutką Rachel, o której istnieniu naprawdę niewiele wiadomo. Autorka niemal w całości wymyśliła historię miłości - pełnej poświęcenia, wyrzeczeń i bolesnych doświadczeń. Zachowała jednak historyczne fakty, dzięki czemu czytelnik ma okazję poznać również autentyczne wydarzenia z życia malarza i jego bliskich.

Anna Karenina – Lew Tołstoj

Anna Karenina Lwa Tołstoja przypomina nam  ,że te czasy to nie były tylko piękne bale ,śliczne suknie... To była epoka innej mentalności, braku możliwości stanowienia o swoim życiu kobiet i zawierania małżeństw bez miłości.

Na pewno nie jest to tylko opowieść o romansie zamężnej kobiety i konsekwencjach pozamałżeńskiego związku.

Morze utraconej miłości - Santa Montefiore

Piękna książka! Piękna fabuła! O zdradzie, uporze i miłości. O tym jak bardzo czasami można się pomylić…

 Biała wilczyca - Theresa Revay

Piękna powieść, o gwałtownej, spalającej miłości. Miłości trudnej, ale bez której  nie da się żyć... Historia, którą czyta się jednym oddechem. Historia wpleciona w najważniejsze wydarzenia minionego wieku- Rewolucję Rosyjską, koszmar hitleryzmu i II wojnę światową.

Trzy metry nad niebem- Federico Moccia

Opowieść zabawna i wzruszająca zarazem, o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości, z zaskakującym zakończeniem.

Martin, James Conroyd Nie ponaglaj rzeki – Rozmach i romantyczność. Wzruszająca opowieść o przeobrażeniach narodu polskiego oraz o losach dumnej kobiety, która zdołała przetrwać  najtrudniejsze dziejowe zawieruchy…

Simons Paullina  Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród letni – wspaniała historia miłosna, zmysłowa epicka opowieść…

Kalicińska Małgorzata Lilka -  ciekawa, wzruszająca i pełna emocji powieść. Rozstania nie muszą oznaczać pustki, a życie po pięćdziesiątce  można zapełnić nowymi doświadczeniami…

Sparks Nicholas Pamiętnik – Piękna i wzruszająca powieść. „ Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego”…

Orzeszkowa Eliza  Cham – Paweł prawy i wielkoduszny rybak i Franka  zdemoralizowana przez smutne koleje swojego losu służąca z miasta.

Przysięga nie żart. Kiedy przysiągłem, że nie opuszczę, to i nie opuściłem”

Colleen  McCullough - „Ptaki ciernistych krzewów”

Czasami dzieją się rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zakazane uczucie, rodzące się pomiędzy księdzem a młodą dziewczyną, z biegiem lat przynosi niechciane, tragiczne konsekwencje. Niesamowita książka, skłaniająca do rozmyślań. Światowy bestseller! Mistrzowskie kreacje bohaterów. Czyta się jednym tchem, ze łzami  w oczach. Polecam każdemu!

Amanda Prowse - „Świąteczne marzenie”

Książka wprost idealna na długie, zimowe wieczory z filiżanką gorącej herbaty. Któż z nas nie marzy o prawdziwej miłości i romantycznych chwilach wśród wirujących płatków śniegu? Przepiękna historia o nagłym uczuciu, rodzącym się pomiędzy dwojgiem ludzi, których dzieli ocean. Daj się porwać niezwykłej magii tej opowieści!

Magdalena Witkiewicz - „Opowieść niewiernej”

Ona i On – dwa różne światy. Niby razem, a jednak osobno.

Mieli we dwoje iść przez życie. Stało się jednak inaczej...

Czy ratowanie za wszelką cenę toksycznego małżeństwa, w którym od dawna brakuje miłości, czułości, zrozumienia ma jeszcze sens?

Sami musicie się o tym przekonać!

C.S. Lewis - „Smutek”

Przemyślenia i przeżycia autora po śmierci ukochanej żony. Poruszające studium żałoby. Dużo tu szczerości, bólu, rozpaczy i cierpienia. Książka jest lekarstwem na zranioną duszę. Mamy tutaj do czynienia z przepięknym świadectwem miłości ponad wszystko. „Smutek” Lewisa poruszy najgłębsze zakamarki Twojej duszy. Zachęcam do lektury!                                 

Barbara Spychalska- Granica  - „Niespodzianka na 6 liter”

Ta książka jest jak życie - pełna niespodzianek. Uwierz w siebie i rozejrzyj się dookoła. Okazuje się, że miłość można znaleźć wszędzie, a co najważniejsze, nigdy nie jest na nią za późno. Wystarczy otworzyć swoje serce. Z pewnością się nie zawiedziesz!

Katarzyna Zyskowska- Ignaciak  - „Ty jesteś moje imię”

Nie sposób przejść obojętnie wobec niezwykłej miłości Basi i Krzysztofa Baczyńskich, którzy odnaleźli szczęście w wojennej rzeczywistości. Autorka zadbała o najmniejsze szczegóły, wiernie odwzorowała wydarzenia, dzięki czemu każda kolejna strona książki zachwyca, ujmuje za serce oraz nie pozwala o sobie zapomnieć. Przekonaj się o tym już dziś!

Charles Martin –  „Kiedy płaczą świerszcze”

Przepiękna opowieść o bezinteresownej miłości, z poezją w tle. Wyciska łzy, nawet najtwardszym. Wyjątkowa, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli posiadasz duszę romantyka, na pewno przypadnie Ci do gustu!