8 lutego 2018 r. (czwartek), godz. 18.00, Czytelnia  MBP   ul. Głowackiego 42

Klub podróżnika zaprasza  na spotkanie z  Andrzejem  Mellerem i opowieść  o Wietnamie, jakiego nie znamy  z prezentacją slajdów z podróży.

wietnam1

Przed i po spotkaniu możliwość zakupu książki – bestseleru  pt.Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.

Andrzej Meller - dziennikarz, korespondent wojenny (relacje m.in. z Osetii Południowej, Libii). Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. Na Focus TV prowadził program "Prepersi-gotowi na wszystko". Jest synem dyplomaty Stefana Mellera, ministra spraw zagranicznych w l. 2005-2006.
Od 17 roku życia jestem w drodze. Poza Polską spędziłem kilkanaście lat. Ostatnie trzy lata mieszkałem z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpocząłem od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisałem reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jestem autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji", "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie".

wietnam2

wietnam3