6 lutego 2018 r. (wtorek), godz. 18.00,  Klub Przy Studziennej – Biblioteka ul. Gomulickiego 13

WIECZÓR AUTORSKI Darii Galant i prezentacja książki poetyckiej pt. Syrena Słowiańska

galant2s

Daria Galant- powieściopisarka, poetka, reżyser. Autorka powieści, m.in. Kobieta o oczach rzeki,  Dwór Wiatrów, Południca, Siostry Opposto,  filmów dokumentalnych, scenariuszy, scenografii, kompozycji malarskich. Miłośniczka koni. Od kilku lat mieszka w Długosiodle w dworku „Olchowe łąki”, gdzie prowadzi dom pracy twórczej oraz stadninę koni.  Autorka metody współpracy z końmi Holy Equus (HEQ) oraz koncepcji artystyczno- filozoficznej Teoria Białej Emocji. Jest reżyserem i scenarzystą m.in. filmów:  Daniel i konie (film o pasji jeździeckiej aktora Daniela Olbrychskiego; 2009, TVP 2), Nadbużański Teatr Konny (prezentowany w Arce w kwietniu 2014 r.) oraz filmu Magia Kurpiów Białych (2011).
Ten głęboki, prawdziwy, silny związek pisarki z naturą, końmi, przyrodą powoduje, że czytanie "Syreny słowiańskiej" jest niezwykłym przeżyciem dla czytelnika, które działa wzmacniająco i pozwala wierzyć w dobrą stronę życia i jego sens" (z recenzji tomiku)

Przed i po spotkaniu możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce

.