Pod takim hasłem Filia Osiedlowa nr 6 MBP w Ostrołęce wraz z zaprzyjaźnioną "Kultownią" OCK wystartowała z projektem czytelniczym.

Do zabawy i nauki zaprosiliśmy klasę III STO, pod wodzą pani Lidii Prusik. Akcja będzie trwać do końca roku szkolnego. Raz w tygodniu, będziemy spotykać się, żeby pokazać dzieciom, ze czytanie jest super. Na pierwszym spotkaniu przybliżyliśmy dzieciom poezję- czytaliśmy wiersze, rozmawialiśmy o ulubionych utworach dzieci, bawiliśmy się w rymowanie. Dzieci poznały różnego rodzaje wiersze (biały, rymowany, cały wiersz na jedną literkę itp.) Rozwiązaliśmy krzyżówkę, która sprawdzała przekazaną wiedzę. Kolejne spotkanie za tydzień, my przygotowujemy się do dalszych zajęć, a nasi młodzi przyjaciele dostali "pracę domową", która będziemy sprawdzać na następnym spotkaniu, oraz pracować dalej z naszą piękną poezją dla dzieci.