W poszukiwaniu zimy odwiedziliśmy obydwa bieguny, oglądaliśmy zdjęcia, atlasy geograficzne i przyrodnicze. Poznaliśmy książkę R. Witka Wyprawa na biegun. W te piękne i niesamowite rejony przeniósł nas film obejrzany  na You Toobe. Wszyscy podziwialiśmy niesamowite widoki. Poznaną wiedzę wykorzystaliśmy do zajęć manualnych. Dzieci wykonały kartkę z  pingwinkiem i igloo. Luty to również czas Walentynek. W naszej filii dzieci wykonały serduszka dla najbliższych oraz dla naszego gościa - ostrołęckiego literata - pana Stanisława Kałuckiego. Pisarz odwiedził dzieci na zakończenie ferii. Czytał swoje utwory oraz opowiadał dzieciom bajki. Słodki poczęstunek dla dzieci ufundowała ostrołęcka STORAENSO.