W czasie trwania Literackiego Festiwalu Qpiszewiada Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce odwiedziło wielu pisarzy z naszego miasta oraz zaproszonych gości.
Jedną z nich była Daria Galant. Pani Daria odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce - Wojciechowicach.

W Tygodniu Bibliotek 13.05.2016 roku Biblioteka Osiedlowa Nr 6 zaprosiła kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 4 na spotkanie z Joanną Brodowską -  ostrołęcką poetką . Pani Joanna zapoznała dzieci ze swoją twórczością. Dużą atrakcją spotkania była pacynka Marcelina. Na zakończenie pięknego spotkania dzieci razem z poetką tworzyły swoją własną bajkę o zielonych żabkach, które wcześniej pokolorowały.

W poszukiwaniu zimy odwiedziliśmy obydwa bieguny, oglądaliśmy zdjęcia, atlasy geograficzne i przyrodnicze. Poznaliśmy książkę R. Witka Wyprawa na biegun. W te piękne i niesamowite rejony przeniósł nas film obejrzany  na You Toobe. Wszyscy podziwialiśmy niesamowite widoki. Poznaną wiedzę wykorzystaliśmy do zajęć manualnych. Dzieci wykonały kartkę z  pingwinkiem i igloo. Luty to również czas Walentynek. W naszej filii dzieci wykonały serduszka dla najbliższych oraz dla naszego gościa - ostrołęckiego literata - pana Stanisława Kałuckiego. Pisarz odwiedził dzieci na zakończenie ferii. Czytał swoje utwory oraz opowiadał dzieciom bajki. Słodki poczęstunek dla dzieci ufundowała ostrołęcka STORAENSO.

11 maja gościem Biblioteki Osiedlowej nr 6 i zaproszonych dzieci z kl.IV i V Szkoły Podstawowej STO był ostrołęczanin pan Staszek Orłowski.
Opowiadał dzieciom o swojej pasji kolekcjonerskiej (zbiera autografy, pocztówki, komiksy, zdjęcia  ze znanymi ludźmi).

Uzupełnieniem opowieści była prezentacja multimedialna i wystawa  eksponatów przygotowana przez prelegenta. Na zakończenie bardzo interesującego spotkania  dzieci otrzymały autografy od pana Staszka.