Od kilkunastu lat, 15 maja mały, skromny kwiatek obchodzi swoje święto. Ideą tego dnia jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji, lokalnych tradycji oraz przypomnienie o ochronie przyrody.

Święto Niezapominajki było okazją do spotkania z 5-letnimi „Elfami” z Akademii Maluchów i „Biedronkami” z Bajkowego Przedszkola oraz rozmowy o wyjątkowym znaczeniu tych kwiatków.

Przedszkolaki poznały również historię małego słonika Monty’ego, ułożyły niezapominajkową łąkę a na pamiątkę stworzyły własny, niebieski kwiatek.

15 maja każdy czytelnik, który odwiedził Filię nr 2 otrzymał pamiątkowy kwiatek.