2 maja w Filii Nr 2 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika „Wesołych Nutek” z Przedszkola  nr 1 i „Pszczółek” z Przedszkola nr 9 oraz nadanie tytułu „Superczytelnika” najmłodszym, najaktywniejszym czytelnikom biblioteki. W obecności zaproszonych gości przedszkolaki obiecały, że zawsze będą czytać i szanować książki.

Duże wrażenie zrobiła część artystyczna przygotowana przez dzieci, a recytacja specjalnie ułożonego wiersza wywołała wiele wzruszeń. Na pamiątkę przedszkolaki podarowały wszystkim gościom przygotowane niespodzianki.
„Pasowanie na czytelnika” zakończyło serię spotkań, które były realizowane od września do maja w Filii nr 2 w ramach cyklu „Od przedszkolaka do czytelnika”. Przypominać o nich będzie piękna laurka ze zajęciami „Wesołych Nutek” i „Pszczółek".