6 czerwca wizytę w Filii Nr 2 złożyły starszaki z Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.

Wybraliśmy się się do Timoru Wschodniego, dalekiego i egzotycznego kraju, aby wysłuchać historii o dwóch zwaśnionych kangurach drzewnych z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Po rozmowie na temat bajki przedszkolaki stwierdziły, ze nie warto tracić czasu na kłótnie i dobrze mieć przyjaciela, na którego zawsze można liczyć. Na zakończenie, po kilku „kangurzych” zabawach, sympatyczni goście stworzyli kolorowego, słomkowego dmuchawca.

Wielką niespodzianką były podarunki od dzieci: własnoręcznie wykonany kolorowy bukiet kwiatów i rysunki.

Zbliżające się święto wszystkich dzieci było okazją do spotkania z czteroletnimi „Słoneczkami” z Bajkowej Krainy i rozmowy o ich rówieśnikach mieszkających na różnych kontynentach. Odbyliśmy także podróż do gorącej Afryki i małego kraju Benin, aby poznać bajkę o białym słoniku z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Przedszkolaki zgodnie przyznały, że nie należy osądzać kogoś po wyglądzie i dobrze, że każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Po poważnych rozmowach i wesołych zabawach mili goście stworzyli własnego, wyjątkowego słonika.

Księżniczki, te prawdziwe i te baśniowe były motywem przewodnim spotkania, które odbyło się 23 maja w Filii Nr2.

Pięcioletnie „Biedronki” z Przedszkola nr 9 po wysłuchaniu bajki o „Królewnie Śnieżce” brały udział w teście na księżniczkę i rycerza a następnie wykonały koronę dla najważniejszej księżniczki w życiu każdego dziecka - mamy.

Od kilkunastu lat, 15 maja mały, skromny kwiatek obchodzi swoje święto. Ideą tego dnia jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji, lokalnych tradycji oraz przypomnienie o ochronie przyrody.

Święto Niezapominajki było okazją do spotkania z 5-letnimi „Elfami” z Akademii Maluchów i „Biedronkami” z Bajkowego Przedszkola oraz rozmowy o wyjątkowym znaczeniu tych kwiatków.

Przedszkolaki poznały również historię małego słonika Monty’ego, ułożyły niezapominajkową łąkę a na pamiątkę stworzyły własny, niebieski kwiatek.

15 maja każdy czytelnik, który odwiedził Filię nr 2 otrzymał pamiątkowy kwiatek.

25 kwietnia, wspólnie z uczniami z klasy I C ze Szkoły Podstawowej Nr 10, obchodziliśmy Światowy Dzień Książki.

Podczas spotkania dużo było rozmów o książkach i czytaniu orazzabaw literackich. Mili goście tworzyli opowiadania do historyjki obrazkowej, porządkowali rozsypaną historię oraz stworzyli pierwszą, własną książkę.

18 kwietnia Filię nr 2 odwiedziły czteroletnie Tygryski z Przedszkola Nr 9. Spotkanie poświęcone było uwielbianym przez wszystkie dzieci słodkościom.

Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki „ Smakowite opowieści Kubusia Puchatka”, poznały przepis na „tort Królika” oraz pomogły go przygotować.

Na zakończenie każdy Tygrysek ozdobił własny torcik.