18 października wspólnie z „ Wesołymi Nutkami” z Przedszkola Nr 1 obchodziliśmy Dzień Listonosza.

Sześciolatki podzieliły się swoją wiedzą o pracy listonosza i o drodze, jaką musi przebyć list od nadawcy do odbiorcy. Goście świetnie poradzili sobie z „pocztowymi” grami i zabawami oraz wysłuchali zabawnej historii o niespodziankach, jakie czekają na listonosza.

Na zakończenie każdy przedszkolak narysował własny, kolorowy list do kolegi.

Co roku 10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa.

Święto tej wspaniałej rośliny było okazją do spotkania z pięcioletnimi "Stokrotkami" z Przedszkola Nr 9 i rozmowy o znaczeniu drzew dla całej naszej planety. Przedszkolaki wysłuchały również pięknej opowieści Petera Carnavasa o Edwardzie, bohaterze książki "Ostatnie drzewo w mieście", który ocalił swoje miasto przed szarością.

Na zakończenie spotkania "Stokrotki" wykonały własne drzewo marzeń.

5 października Filię nr 2 odwiedziły 4-letnie „Krasnoludki” z przedszkola „Bajkowa Kraina”.

Mili goście najpierw zwiedzili bibliotekę oraz dowiedzieli się jakie „skarby” można w niej znaleźć. Później z ciekawością obejrzeli i wysłuchali historii Juliana Brudzewskiego i Pauliny Procner „ O panach palcach”.

Był również czas na paluszkowe zabawy oraz zrobienie „paluszkowego” kolegi.

20 września Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Malinki” z Przedszkola Nr 9.

Jak trafić do biblioteki? Jaką cyferkę ma w nazwie nasza biblioteka? Co można narysować z dwójeczki i jak ją odnaleźć na obrazkach? Jakie książki odnalazł „Wilk, który nie lubił czytać”, bohater opowiadania Oriane Lallemanda to tylko kilka zadań, które miały do wykonania przedszkolaki. Na zakończenie spotkania „ Malinki” stworzyły Ocean Wyobraźni pełen Bajkowych Wysp.

6 czerwca wizytę w Filii Nr 2 złożyły starszaki z Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.

Wybraliśmy się się do Timoru Wschodniego, dalekiego i egzotycznego kraju, aby wysłuchać historii o dwóch zwaśnionych kangurach drzewnych z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Po rozmowie na temat bajki przedszkolaki stwierdziły, ze nie warto tracić czasu na kłótnie i dobrze mieć przyjaciela, na którego zawsze można liczyć. Na zakończenie, po kilku „kangurzych” zabawach, sympatyczni goście stworzyli kolorowego, słomkowego dmuchawca.

Wielką niespodzianką były podarunki od dzieci: własnoręcznie wykonany kolorowy bukiet kwiatów i rysunki.

Zbliżające się święto wszystkich dzieci było okazją do spotkania z czteroletnimi „Słoneczkami” z Bajkowej Krainy i rozmowy o ich rówieśnikach mieszkających na różnych kontynentach. Odbyliśmy także podróż do gorącej Afryki i małego kraju Benin, aby poznać bajkę o białym słoniku z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Przedszkolaki zgodnie przyznały, że nie należy osądzać kogoś po wyglądzie i dobrze, że każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Po poważnych rozmowach i wesołych zabawach mili goście stworzyli własnego, wyjątkowego słonika.