16 maja Filię Nr 2 odwiedziły  roześmiane i rozśpiewane czteroletnie „Jagódki” z przedszkola Akademia Maluchów.

Na pamiątkę spotkania wykonały kolorowy obrazek ze słonikiem.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Filia Nr 2 gościła 25 kwietnia dzieci z Punktu Przedszkolnego „Kangurek”.

Podczas spotkania przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych książkach, zaletach czytania oraz rozwiązywały zagadki literackie. Wysłuchały również historii Kajtka- małego miłośnika książek i wyczarowały kolorowe, wiosenne drzewo.

Filia Nr 2, wspólnie z pięcioletnimi „Słoneczkami” z Przedszkola nr 1, świętowała 12 kwietnia Dzień Czekolady.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o ulubionych rodzajach czekolady, jej wadach i zaletach oraz gimnastyce „poczekoladowej”. Przedszkolaki wzięły udział w degustacji tego ulubionego na całym świecie przysmaku a na pamiątkę wykonały kolorowe torciki.

11 kwietnia bohaterem spotkania w bibliotece zostało… jajko.

Skąd się biorą jajka? Kto wykluwa się z jajek? Czy z pisanek wykluwają się kolorowe kurczęta? To tylko kilka pytań, na które goście biblioteki, dzieci z Punktu Przedszkolnego „Kangurek” poszukiwali odpowiedzi. Przedszkolaki wysłuchały również opowiadania Grzegorza Kasdepke „Najpiękniejsze”, szukały zgubionych przez kurkę jajeczek i ozdobiły wielkanocną pisankę.

4 kwietnia, wspólnie z sześcioletnimi „Sówkami” z Akademii Maluchów, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i urodziny Hansa Christiana Andersena.

Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie Kaczątko, delikatna Księżniczka na ziarnku groch czy okrutna Królowa Śniegu – stały się tematem gier, zagadek i dyskusji.

Na pamiątkę miłe „Sówki” wykonały kolorowe sowy- zakładki do książek.

Co to jest teatr? Czy każdy teatr wygląda tak samo? Jak nazywają się osoby występujące w teatrze? Jak to się dzieje, że aktor jest raz żabką, a innym razem gra rolę królewicza? Na wszystkie pytania bez trudu odpowiedziały czteroletnie „Stokrotki” i „Tygryski” z Przedszkola Nr 9. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Teatru.

W trakcie spotkania dzieci obejrzały bajkę o Jarzębince w teatrzyku Kamishibai, bawiły się teatrzykiem cieni, kukiełkami na patyczkach i pacynkami. Wykonały również paluszkowe zwierzęta.