18 kwietnia Filię nr 2 odwiedziły czteroletnie Tygryski z Przedszkola Nr 9. Spotkanie poświęcone było uwielbianym przez wszystkie dzieci słodkościom.

Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki „ Smakowite opowieści Kubusia Puchatka”, poznały przepis na „tort Królika” oraz pomogły go przygotować.

Na zakończenie każdy Tygrysek ozdobił własny torcik.

14 listopada, sześcioletnie Motylki z Przedszkola Nr 18 zaprosiły Filię nr 2 do złożenia wizyty u siebie w przedszkolu.

Mili gospodarze poznali bajkę Marii Kruger „O Apolejce i jej osiłku”, rozmawiali o przyjaźni co pokona wszelkie trudności i stworzyli zaczarowane jabłonki z czerwonym jabłuszkiem.

Przedszkolaki przygotowały również prezent niespodziankę – motylkowe pudełeczko z własnoręcznie przygotowanymi karteczkami.

16 listopada Filię nr 2 odwiedziły pięcioletnie „Biedronki” z przedszkola Bajkowa Kraina.

Zbliżające się Święto Pluszowego Misia było okazją do porozmawiania o tym ulubieńcu wszystkich dzieci.

Przedszkolaki opowiadały o swoich misiowych przytulankach i ulubionych misiach z bajek, grały w misiowe memory, próbowały żelkowych miśków.

Po obejrzeniu bajki o trzech niedźwiadkach „Biedronki” samodzielnie wykonały śliczne, kolorowe misie -pacynki.

9 listopada Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Motylki” z Przedszkola Nr 9.

Zbliżające się „Święto Niepodległości” było okazją do porozmawiania o Polsce, jej historii i symbolach narodowych. Przedszkolaki poznały również jedną z legend polskich - „O warszawskim bazyliszku”.

Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Najpierw był to „bazyliszkowy wzrok”, później szalona pogoń za „bazyliszkowym ogonem”. Na pamiątkę każdy z przedszkolaków ulepił z plasteliny kolorowego stwora.

26 października Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Stokrotki” z przedszkola „Bajkowa Kraina”. Z okazji zbliżającego się Dnia Kundelka, bohaterem spotkania został najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Przedszkolaki opowiadały o znanych im pieskach, odpowiadały na zagadki związane z czworonożnym pupilem, poznały historię Reksa z książki Renaty Piątkowskiej „Najwierniejsi przyjaciele człowieka. Była również  szalona zabawa. Na chwilę “Stokrotki” zamieniły się w gromadkę rozbrykanych i rozszczekanych psiaków. Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak stworzył własnego, szczęśliwego psa

12 i 19 października na spotkanie z Kajtkiem, bohaterem książki Marii Kownackiej, Filia Nr 2 zaprosiła sześcioletnie „Motylki” z Przedszkola Nr 9 oraz „Zajączki” z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka”.
Przedszkolaki opowiadały o jesieni i zmianach zachodzących w przyrodzie, grały w jesienne domino, odpowiadały na jesienne zagadki.
Po chwili relaksu z „ Kajtkowymi Przygodami” i „kałużowej” zabawie mili goście stworzyli śliczne, szyszkowe jeżyki na jesiennych liściach.