29 listopada Filia nr 2 gościła pięcioletnie "Jeżyki" z Przedszkola Nr 9.

Spotkanie odbyło się z okazji  100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki odgadywały zagadki związane z Polską, dzieliły się wiedzą o naszej ojczyźnie,dowiedziały się kto to jest patriota. "Jeżyki" wysłuchały również opowiadania Wojciecha Widłaka "O ptaku i gnieździe"
oraz obejrzały mapy państwa polskiego od czasów Mieszka do dziś.

Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał biało-czerwony kwiatek dla Polski.

22 listopada wspólnie z "Krasnoludkami" z Przedszkola Nr 9 i "Biedronkami" z Akademii Maluchów obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Przedszkolaki poznały misie, które mieszkają w bibliotece, obejrzały bajkę "O złotowłosej i trzech misiach", spróbowały słodkich misiów oraz wykonały kolorowe misie -pacynki.

Spotkanie zakończył bal do misiowych  piosenek.

14 i 15 listopada goście Filii Nr 2, uczniowie klas I c i II c  ze Szkoły Podstawowej Nr 10, wybrali się w niezwykłą wędrówkę po Polsce. Słuchając „Bajki o Wiśle” Magdaleny Zarębskiej, uczniowie odbyli podróż przez nasz kraj, płynąc po Królowej Polskich Rzek od jej źródeł do ujścia.. Poznali miasta leżące nad Wisłą i związane z nimi legendy.

Na pamiątkę spotkania, każdy uczeń stworzył własny kawałek Wisły z wiślaną rybką.

18 października wspólnie z „ Wesołymi Nutkami” z Przedszkola Nr 1 obchodziliśmy Dzień Listonosza.

Sześciolatki podzieliły się swoją wiedzą o pracy listonosza i o drodze, jaką musi przebyć list od nadawcy do odbiorcy. Goście świetnie poradzili sobie z „pocztowymi” grami i zabawami oraz wysłuchali zabawnej historii o niespodziankach, jakie czekają na listonosza.

Na zakończenie każdy przedszkolak narysował własny, kolorowy list do kolegi.

Co roku 10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa.

Święto tej wspaniałej rośliny było okazją do spotkania z pięcioletnimi "Stokrotkami" z Przedszkola Nr 9 i rozmowy o znaczeniu drzew dla całej naszej planety. Przedszkolaki wysłuchały również pięknej opowieści Petera Carnavasa o Edwardzie, bohaterze książki "Ostatnie drzewo w mieście", który ocalił swoje miasto przed szarością.

Na zakończenie spotkania "Stokrotki" wykonały własne drzewo marzeń.

5 października Filię nr 2 odwiedziły 4-letnie „Krasnoludki” z przedszkola „Bajkowa Kraina”.

Mili goście najpierw zwiedzili bibliotekę oraz dowiedzieli się jakie „skarby” można w niej znaleźć. Później z ciekawością obejrzeli i wysłuchali historii Juliana Brudzewskiego i Pauliny Procner „ O panach palcach”.

Był również czas na paluszkowe zabawy oraz zrobienie „paluszkowego” kolegi.