28 luty  był najsłodszym czwartkiem w bieżącym roku. Słodko było również podczas spotkania z pięcioletnimi „Pszczółkami” z Przedszkola nr 9. Były pyszne pączki, rozmowy o karnawale i opowiadanie , jak powstają słodkie pyszności. Na pamiątkę przedszkolaki wykonały kolorowe faworki- chruściki.

21 lutego, wspólnie z pięcioletnimi „Słoneczkami”, obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego.

Przedszkolaki dowiedziały się co to jest język ojczysty, poznały jego bogactwo i uczestniczyły w zabawach ze „słowami”. Na zakończenie spotkania „Słoneczka” wyczarowały z literek kolorowe obrazki.

"Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku."

Wystawka książek o miłości… nie tylko dla dorosłych, „Pogotowie Walentynkowe”, serduszka dla miłośników literatury, to kilka niespodzianek przygotowanych dla czytelników, którzy odwiedzili Filię Nr 2 w „Walentynki”.

29 listopada Filia nr 2 gościła pięcioletnie "Jeżyki" z Przedszkola Nr 9.

Spotkanie odbyło się z okazji  100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki odgadywały zagadki związane z Polską, dzieliły się wiedzą o naszej ojczyźnie,dowiedziały się kto to jest patriota. "Jeżyki" wysłuchały również opowiadania Wojciecha Widłaka "O ptaku i gnieździe"
oraz obejrzały mapy państwa polskiego od czasów Mieszka do dziś.

Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał biało-czerwony kwiatek dla Polski.

22 listopada wspólnie z "Krasnoludkami" z Przedszkola Nr 9 i "Biedronkami" z Akademii Maluchów obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Przedszkolaki poznały misie, które mieszkają w bibliotece, obejrzały bajkę "O złotowłosej i trzech misiach", spróbowały słodkich misiów oraz wykonały kolorowe misie -pacynki.

Spotkanie zakończył bal do misiowych  piosenek.

14 i 15 listopada goście Filii Nr 2, uczniowie klas I c i II c  ze Szkoły Podstawowej Nr 10, wybrali się w niezwykłą wędrówkę po Polsce. Słuchając „Bajki o Wiśle” Magdaleny Zarębskiej, uczniowie odbyli podróż przez nasz kraj, płynąc po Królowej Polskich Rzek od jej źródeł do ujścia.. Poznali miasta leżące nad Wisłą i związane z nimi legendy.

Na pamiątkę spotkania, każdy uczeń stworzył własny kawałek Wisły z wiślaną rybką.