Ferie  z  "Detektywem  Pozytywką"

Przez  cały  okres  ferii  Filia  Osiedlowa  Nr 3  prowadziła zajęcia literacko - plastyczne  dla  dzieci. Spotkania  inspirowane  były przygodami  Detektywa  Pozytywki. Dzieci  wykazały  się  dużą  wiedzą  literacką  oraz  zdolnościami plastycznymi. Miały  okazję  stworzyć  agencję  detektywistyczną, rozwiązywać  rebusy,  zagadki,  szyfry  i  quizy.  Tworzyli  z  masy solnej,  rysowały  portret  pamięciowy,  tworzyły  komiksy  o  tematyce detektywistycznej.  Ponadto  zbierały  odciski  palców,  trenowały swoją  spostrzegawczość  i  zręczność.
Ostatniego  dnia  do  biblioteki  trafił  policjant,  który  poszukiwał "podejrzanych  osobników"  nielegalnie  czytających  książki. Na  podstawie    rysopisów   dzieciaki  bez  problemu  rozpoznały "Detektywa  Pozytywkę"  i  "Sherlocka  Holmesa"  za  co  otrzymały odznaki  ""Prywatnego  Bibliodetektywa". Na  zakończenie  dzieci  otrzymały  dyplomy  i  drobne  upominki, które  wręczyliśmy  wspólnie  z  panem  Robertem  Zaorskim  dzielnicowym osiedla  Sienkiewicze.