15 - 25.01.2018 r.  "Morskie podróże  w bibliotece" = Ferie zimowe 2018 r.

"Morskie  podróże  w  bibliotece"  pod  takim  hasłem  odbyły się  ferie  zimowe  w    Filii Nr 3 zorganizowane  dla najmłodszych  czytelników  z  okolicznych  osiedli. Spotkania odbywały  się  codziennie  w  godzinach  od  11.00  do  13.00. Podstawą  każdego  spotkania  była  książka   tematycznie związana  z  naszymi  zajęciami  tj.  "Przygody  Sindbada Żeglarza"  Bolesława  Leśmiana,  którą  chciałyśmy  młodym czytelnikom  zaprezentować  w  jak  najciekawszy  sposób. Uczestnicy  ferii zatem  codziennie  czytali  sami  fragmenty książki  a  następnie  szukali  listu  w  butelce  ,  w  którym przygotowane  były  zadania  do  wykonania  w  danym  dniu. Zebranie  wszystkich  listów  i  wykonanie  wszystkich    zadań pomogło  dzieciom  w  odnalezieniu  skarbu  na  zakończenie ferii. Ponadto  każdego  dnia  dzieci  mogły  się  zrealizować manualnie i plastycznie. Powstały  min. latarnie  morskie, domowe akwarium  czy  amulety  z  masy  porcelanowej. Nie  zabrakło także  zabaw  sportowych  i  zręcznościowych  a  wszystko okraszone  słodkimi  niespodziankami. Ferie  były  bardzo  udane, a  dzieciaki  zachwycone  atmosferą  jaką  wspólnie  stworzyliśmy podczas  spotkań.