Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

28.11.2017r. " "Zebra Zanzibar - Przedszkole Miejskie Nr 17"

28 listopada do biblioteki zawitały przedszkolaki z grupy VI Misia Coralgola z PM nr 17 w Ostrołęce. Tematem zajęć były marzenia. Dlatego przeczytaliśmy książkę o marzycielu pod tytułem "Zebra Zanzibar" F. Law.
Po zapoznaniu się z odważną i pełną pomysłów zebrą dzieci opowiadały o własnych marzeniach. Przedszkolaki, jak zwykle bardzo aktywnie  przystąpiły do zabawy. Polegała ona na podzieleniu grupy na cztery części. Z każdej z grup dzieci wytypowały po jednym przedstawicielu, którego musiały przebrać za zebrę. Służyły do tego kolorowe , długie paski z bibuły. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Spotkanie zakończyła praca plastyczna. Powstały przepiękne zebry w kolorowe pasy, kwiatki, takie jak wyobraźnia podpowiada przedszkolakom

24.11.2017r. "Każdy ma marzenia -  Przedszkole Miejskie Nr 15"

W piątkowy poranek bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęliśmy od czytania książki. Tym razem było to opowiadanie pod tytułem "Zebra Zanzibar" Felici Law. Małym słuchaczom bardzo przypadła do gustu główna bohaterka i chętnie włączyły się do rozmowy. Zebra Zanzibar miała dużo marzeń i przedszkolaki także. Każdy miał okazję do opowiedzenia o swoich marzeniach. Przedszkolaki poznały również inne afrykańskie zwierzęta. W formie zabawy musiały opisać jakim zwierzęciem został ich kolega czy koleżanka. Pożegnaliśmy się po małym co nieco.

23.11.2017.  Dzień Pluszowego Misia - wizyta w Przedszkolu Miejskim Nr 17

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci, każdy to wie i mały i duży, wiedzą o tym także panie bibliotekarki z Filii Osiedlowej Nr 3. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiłyśmy do wspólnej zabawy grupę maluszków z PM nr 17. Na początku spotkania dzieci wysłuchały przeuroczej książki "Jak dobrze mieć sąsiada" C. Flooda. Jest to historia  misia, który zaprzyjaźnił się z królikami. Następnie wspólnie z maluchami szukaliśmy przez papierową lornetkę ukrytych w sali pluszaków . Na zakończenie była praca plastyczna i oczywiście małe co nieco.

8, 9.11.2017 r. "O Polsce, Legenda o Lechu , Czechu i Rusie "- Dzień Niepodległości w bibliotece.

8 i 9 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, w naszej bibliotece odbyły się 2 spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17  z grup Krainy Misia Ruperta i  Krainy Misia Uszatka poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Dzieci wysłuchały "Legendy o Lechu,Czechu i Rusie" Wandy  Chotomskiej. Bardzo chętnie i z dużą znajomością odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej symboli. Bez trudności wykonywały przygotowane wcześniej zadania, a na koniec spotkania wspólnie zrobiliśmy papierowe flagi Polski.

26.10.2017 r. "Przygody jeża spod miasta Zgierza" - spotkanie z przedszkolakami z PM nr 15.

W czwartek  26 października miało miejsce przyjemne spotkanie z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z PM nr 15.Dzieci z uwagą wysłuchały bajeczki pt."Przygody jeża spod miasta Zgierz" Wandy Chotomskiej. Jak zawsze z wielkim zaangażowaniem zadawały pytania i snuły opowieści o znanych im jeżach. Kiedy czytanie dobiegło końca mali słuchacze czym prędzej zabrały się do wyklejania jeża ze świeżo zebranych liści. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej bibliotece.

26.10.2017 r. "W lesie" - lekcja biblioteczna w gr.III w Krainie Misia Kolargola z PM nr 17.

Tematem przewodnim spotkania z przedszkolakami była jesień. Dzieci wysłuchały przepięknych wierszyków o tematyce jesiennej.Poznały też historię małego zagubionego jeżyka.Tak przygotowani rozmawialiśmy wspólnie o zwyczajach zwierząt, przyrodzie i porach roku. Po wspólnej zabawie zaś mali przyrodnicy zajęli się kolorowaniem jeża.

23.10.2017 r.  "Lew Limpopo" spotkanie w Krainie Kubusia Puchatka gr I z PM nr 17.

Tym razem zaprosiliśmy dzieci w podróż ku wartościom tak bardzo ważnych w życiu człowieka. Na podstawie przeczytanej książki Autorstwa Felicii Law "Lew Limpopo opowieść o lenistwie i ospałości" rozmawialiśmy o obowiązkach domowych.Podczas zajęć dzieciaki świetnie się bawiły, rozwiązywały kalambury a na zakończenie  wykonały pracę plastyczną z elementami jesiennymi.