10.03.2017 r. -  "Kwiat paproci" Olgi Tokarczuk w SP NR 6

Wizyta w Szkole Podstawowej Nr 6 była okazją do zapoznania trzecioklasistów z baśnią Olgii Tokarczuk pt."Kwiat paproci". Dzieci z ciekawością wysłuchały baśni i z ochotą podzieleni na grupy rysowały swój wymyślony  magiczny kwiat spełniający wszystkie życzenia. Spotkanie zakończyliśmy słodkim co nieco.

17.03.2017 r. -  "Przygody Misia Uszatka"

17 marca Filię nr 3 odwiedziły przedszkolaki z grupy Misia Koralgola z PM nr 17. Dzieci wysłuchały  książki pt.:"Przygody i wędrówki Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego. Po lekturze dzieci wybierały przedmioty związane z wiosną. Później były zabawy wiosenne: żabie skoki i spacery bociana. Na zakończenie wykonały bociana techniką origami.

22.03.2017 r. -  "Uczynne zwierzęta"

Drugiego dnia wiosny bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy "0" ze SP nr 6. Tradycyjnie nasze zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem. Tym razem było to opowiadanie pt.:"Uczynne zwierzęta". Po krótkim omówieniu opowiadania dzieci bawiły się w zbieranie kwiatków wiosennych. Pracą plastyczną była wykonanie bociana z płatków kosmetycznych.

24.03.2017 r. -  "Wiosenne nowinki"

Spotkanie, które odbyło się w czwartek 24 marca było okazją do rozmowy z dzieciakami o wiośnie. Po wysłuchaniu książki Marii Kownackiej pt."Wiosna" nasi mali czytelnicy , wspólnie z bibliotekarką opowiadały jakie zmiany można zaobserwować w przyrodzie podczas tej właśnie pory roku. Na zakończenie podczas twórczej pracy dzieci powstały urocze wiosenne kwiaty.