1 lutego 2019 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć pana Stanisława Orłowskiego i 67 podopiecznych Zespołu Wsparcia Dziennego, grupy: Promyk, Słodziaki, Pociechy.

Pan Orłowski długo i ciekawie opowiadał o swojej, nadal trwającej, "przygodzie" z autografami. Mówił o satysfakcji ze zdobycia podpisu sławnej osoby i o kosztach finansowych i czasowych poniesionych w związku z  taką pasją. Dawał liczne przykłady znanych ludzi, spotkanych także w Ostrołęce. Liczne slajdy i segregatory pełne autografów cieszyły się zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza wtedy gdy był to znany przez nich sportowiec czy aktor. Sądząc po tym, że dzieci grzecznie siedziały ponad godzinę, spotkanie było interesujące.