Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

30 kwietnia Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła klasa II Szkoly Podstawowej nr 10.

W związku ze zbliżającym się świętem 3 Maja temat spotkania też był bardzo "poważny". Omówienie wybranych artykułów Konwencji o Prawach Dziecka. Wiedzą, przykładami i odpowiednim poziomem przekazywania wiedzy posłużyła nam książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej "Moje prawa ważna sprawa". W ramach plastycznej części zajęć dzieci wykonywały zakładki do książek.

1 lutego 2019 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć pana Stanisława Orłowskiego i 67 podopiecznych Zespołu Wsparcia Dziennego, grupy: Promyk, Słodziaki, Pociechy.

Pan Orłowski długo i ciekawie opowiadał o swojej, nadal trwającej, "przygodzie" z autografami. Mówił o satysfakcji ze zdobycia podpisu sławnej osoby i o kosztach finansowych i czasowych poniesionych w związku z  taką pasją. Dawał liczne przykłady znanych ludzi, spotkanych także w Ostrołęce. Liczne slajdy i segregatory pełne autografów cieszyły się zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza wtedy gdy był to znany przez nich sportowiec czy aktor. Sądząc po tym, że dzieci grzecznie siedziały ponad godzinę, spotkanie było interesujące.

07.11.2018 r. Dzieci z Przedszkola nr 7, grupa "Motylki", po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci.

18 pażdziernika 2018 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży gościła uczniów II klasy SP nr 10.

17 października 2018 roku po raz kolejny bibliotekę odwiedziły "Motylki" z Przedszkola nr 7.

Dzieci spędziły czas słuchając wierszy N. Usenko z książki "Niesmacznik" i M. Przewoźniaka z "Wielkiej księgi zagadek". W kolorowance szukały grzybów z Czerwonym Kapturkiem.

26 września 2018 r. odwiedziła bibliotekę dzieciecą grupa "Motylki" z Przedszkola nr 7.

Tematem spotkania była pora roku Jesień. Dzieci wysłuchały opowiadania "Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał". Była ogólna rozmowa o darach jesieni, przetworach robionych na zimę a także innych tematach dotyczących tej pory roku. Dzieci zapowiedziały się już z kolejną wizytą.