16 listopada Filię nr 2 odwiedziły pięcioletnie „Biedronki” z przedszkola Bajkowa Kraina.

Zbliżające się Święto Pluszowego Misia było okazją do porozmawiania o tym ulubieńcu wszystkich dzieci.

Przedszkolaki opowiadały o swoich misiowych przytulankach i ulubionych misiach z bajek, grały w misiowe memory, próbowały żelkowych miśków.

Po obejrzeniu bajki o trzech niedźwiadkach „Biedronki” samodzielnie wykonały śliczne, kolorowe misie -pacynki.

14 listopada, sześcioletnie Motylki z Przedszkola Nr 18 zaprosiły Filię nr 2 do złożenia wizyty u siebie w przedszkolu.

Mili gospodarze poznali bajkę Marii Kruger „O Apolejce i jej osiłku”, rozmawiali o przyjaźni co pokona wszelkie trudności i stworzyli zaczarowane jabłonki z czerwonym jabłuszkiem.

Przedszkolaki przygotowały również prezent niespodziankę – motylkowe pudełeczko z własnoręcznie przygotowanymi karteczkami.

20171114 100722

20171114 101148DSC00108

23.10.2017 r.  "Lew Limpopo" spotkanie w Krainie Kubusia Puchatka gr I z PM nr 17.

Tym razem zaprosiliśmy dzieci w podróż ku wartościom tak bardzo ważnych w życiu człowieka. Na podstawie przeczytanej książki Autorstwa Felicii Law "Lew Limpopo opowieść o lenistwie i ospałości" rozmawialiśmy o obowiązkach domowych.Podczas zajęć dzieciaki świetnie się bawiły, rozwiązywały kalambury a na zakończenie  wykonały pracę plastyczną z elementami jesiennymi.

26.10.2017 r. "Przygody jeża spod miasta Zgierza" - spotkanie z przedszkolakami z PM nr 15.

W czwartek  26 października miało miejsce przyjemne spotkanie z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami z PM nr 15.Dzieci z uwagą wysłuchały bajeczki pt."Przygody jeża spod miasta Zgierz" Wandy Chotomskiej. Jak zawsze z wielkim zaangażowaniem zadawały pytania i snuły opowieści o znanych im jeżach. Kiedy czytanie dobiegło końca mali słuchacze czym prędzej zabrały się do wyklejania jeża ze świeżo zebranych liści. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej bibliotece.

26.10.2017 r. "W lesie" - lekcja biblioteczna w gr.III w Krainie Misia Kolargola z PM nr 17.

Tematem przewodnim spotkania z przedszkolakami była jesień. Dzieci wysłuchały przepięknych wierszyków o tematyce jesiennej.Poznały też historię małego zagubionego jeżyka.Tak przygotowani rozmawialiśmy wspólnie o zwyczajach zwierząt, przyrodzie i porach roku. Po wspólnej zabawie zaś mali przyrodnicy zajęli się kolorowaniem jeża.

8, 9.11.2017 r. "O Polsce, Legenda o Lechu , Czechu i Rusie "- Dzień Niepodległości w bibliotece.

8 i 9 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości, w naszej bibliotece odbyły się 2 spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17  z grup Krainy Misia Ruperta i  Krainy Misia Uszatka poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Dzieci wysłuchały "Legendy o Lechu,Czechu i Rusie" Wandy  Chotomskiej. Bardzo chętnie i z dużą znajomością odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i jej symboli. Bez trudności wykonywały przygotowane wcześniej zadania, a na koniec spotkania wspólnie zrobiliśmy papierowe flagi Polski.

9 listopada Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Motylki” z Przedszkola Nr 9.

Zbliżające się „Święto Niepodległości” było okazją do porozmawiania o Polsce, jej historii i symbolach narodowych. Przedszkolaki poznały również jedną z legend polskich - „O warszawskim bazyliszku”.

Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Najpierw był to „bazyliszkowy wzrok”, później szalona pogoń za „bazyliszkowym ogonem”. Na pamiątkę każdy z przedszkolaków ulepił z plasteliny kolorowego stwora.

26 października Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Stokrotki” z przedszkola „Bajkowa Kraina”. Z okazji zbliżającego się Dnia Kundelka, bohaterem spotkania został najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Przedszkolaki opowiadały o znanych im pieskach, odpowiadały na zagadki związane z czworonożnym pupilem, poznały historię Reksa z książki Renaty Piątkowskiej „Najwierniejsi przyjaciele człowieka. Była również  szalona zabawa. Na chwilę “Stokrotki” zamieniły się w gromadkę rozbrykanych i rozszczekanych psiaków. Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak stworzył własnego, szczęśliwego psa

7 listopada (wtorek), godz. 18.00  MBP ul. Głowackiego 42fredekm

Biesiada humoru i satyry

Wieczór dedykowany pamięci Alfreda Sierzputowskiego.
Moderator Wieczoru dr Karol Samsel.