29 sierpnia 2019 (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42kaflik m

Spotkanie z PETEREM KAFLIKIEM autorem książki pt. "Rak. Usuwaj przyczyny, skutki ustąpią.  Moje zwierzenia jak krok po kroku pokonałem raka".

26 lipca 2018 r. (piątek), godz. 18.00 MBP w Ostrołęce ul. Głowackiego 42
W programie:Maliszewski m
  kropka  Uroczyste Podsumowanie XXVII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego (Konkurs ogólnopolski)
  kropka Koncert piosenki literackiej  pt. Czas, czas goni nas. Wystąpią Adam Wołosz (muzyka, wokal), Tadeusz Kowalewski i solistki Studia Piosenki przy Klubie Oczko (OCK) .

27 czerwca (czwartek), godz. 18.00  Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42puk m

Jerzy Dziewirski – historyk regionalista, autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów prasowych dotyczących historii naszego regionu

29 czerwca 2019 r.  w godz. 12.00–16.00, Pomnik Mauzoleum, ul. Warszawska 2piknik m

Piknik na Fortach czyli Imieniny Wiktora (Gomulickiego)

W programie m.in.:

11 czerwca (wtorek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42granice m

Wieczór autorski WIESŁAWA JANUSZA MIKULSKIEGO i prezentacja Jego książki pt. Granice czasu.

WIESŁAW JANUSZ MIKULSKI. Urodził się 12 lipca 1959 r. Publicysta, poeta, nauczyciel.

25 czerwca (wtorek), godz. 18.00   Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13zimny m

Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość: JERZY BENIAMIN ZIMNY oraz prezentacja książki pt. Róże z Montreux.
Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka.

JERZY BENIAMIN ZIMNY (ur. 1946) - poeta,