VIII FESTIWAL  LITERACKI im. Edwarda KupiszewskiegoK1

QPISZEWIADA 2017

Preludium Festiwalowe 18 – 20 września 2017

6 kwietnia gośćmi Filii Nr 2 byli uczniowie z klasy II b Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz dzieci z grupy „Kropeczki” z Przedszkola „Bajeczka”.

Uczniowie wspólnie z kotem Filemonem, bohaterem książki A. Grabowskiego, poznawali zwyczaje i tradycje wielkanocne,  brali udział w wyborach pisankowego króla, dzielnie uczestniczyli w „wyścigu pisanek”.

Przedszkolaki wysłuchały historii wędrującego jajka i wzięły udział w zabawach z jajeczkiem.  Wszyscy goście wykazali się w wielką siłą w zabawie „w zbitki” i bogatą wyobraźnią tworząc „pisankowe” kurczaczki”.

11 kwietnia 2017 r. Kolejne spotkanie ze "Stokrotkami" z Przedszkola nr 7 w ramach projektu - emocje.

8 marca 2017 Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny odwiedziły "Stokrotki" z Przedszkola nr 7.

201703081089

201703081090

10.03.2017 r. -  "Kwiat paproci" Olgi Tokarczuk w SP NR 6

Wizyta w Szkole Podstawowej Nr 6 była okazją do zapoznania trzecioklasistów z baśnią Olgii Tokarczuk pt."Kwiat paproci". Dzieci z ciekawością wysłuchały baśni i z ochotą podzieleni na grupy rysowały swój wymyślony  magiczny kwiat spełniający wszystkie życzenia. Spotkanie zakończyliśmy słodkim co nieco.

17.03.2017 r. -  "Przygody Misia Uszatka"

17 marca Filię nr 3 odwiedziły przedszkolaki z grupy Misia Koralgola z PM nr 17. Dzieci wysłuchały  książki pt.:"Przygody i wędrówki Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego. Po lekturze dzieci wybierały przedmioty związane z wiosną. Później były zabawy wiosenne: żabie skoki i spacery bociana. Na zakończenie wykonały bociana techniką origami.

22.03.2017 r. -  "Uczynne zwierzęta"

Drugiego dnia wiosny bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy "0" ze SP nr 6. Tradycyjnie nasze zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem. Tym razem było to opowiadanie pt.:"Uczynne zwierzęta". Po krótkim omówieniu opowiadania dzieci bawiły się w zbieranie kwiatków wiosennych. Pracą plastyczną była wykonanie bociana z płatków kosmetycznych.

24.03.2017 r. -  "Wiosenne nowinki"

Spotkanie, które odbyło się w czwartek 24 marca było okazją do rozmowy z dzieciakami o wiośnie. Po wysłuchaniu książki Marii Kownackiej pt."Wiosna" nasi mali czytelnicy , wspólnie z bibliotekarką opowiadały jakie zmiany można zaobserwować w przyrodzie podczas tej właśnie pory roku. Na zakończenie podczas twórczej pracy dzieci powstały urocze wiosenne kwiaty.

16 lutego 2017 roku  spotkanie z Moniką Sawicką, autorką książki "O Kajtku Szczęściarzu" w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.