11 października (czwartek), godz. 12,00, Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42Rzonca m

LITERATURA i NIEPODLEGŁOŚĆ - debata literacka z udziałem literaturoznawców: prof. dr hab. WIESŁAWA RZOŃCY, dr KAROLA SAMSELA, mgr JAKUBA PYDY.

19.10 (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42KWm

OSTROŁĘCKI DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II

Wieczór organizowany dla uczczenia 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską

5 października Filię nr 2 odwiedziły 4-letnie „Krasnoludki” z przedszkola „Bajkowa Kraina”.

Mili goście najpierw zwiedzili bibliotekę oraz dowiedzieli się jakie „skarby” można w niej znaleźć. Później z ciekawością obejrzeli i wysłuchali historii Juliana Brudzewskiego i Pauliny Procner „ O panach palcach”.

Był również czas na paluszkowe zabawy oraz zrobienie „paluszkowego” kolegi.

4 października (czwartek), godz. 14.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42podr m

W Klubie Podróżnika ROBERT  GONDEK o podróżach na najwyższe szczyty Afryki (z prezentacją własnych zdjęć i filmów).

26 września 2018 r. odwiedziła bibliotekę dzieciecą grupa "Motylki" z Przedszkola nr 7.

Tematem spotkania była pora roku Jesień. Dzieci wysłuchały opowiadania "Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał". Była ogólna rozmowa o darach jesieni, przetworach robionych na zimę a także innych tematach dotyczących tej pory roku. Dzieci zapowiedziały się już z kolejną wizytą.

20 września Filia Nr 2 gościła sześcioletnie „Malinki” z Przedszkola Nr 9.

Jak trafić do biblioteki? Jaką cyferkę ma w nazwie nasza biblioteka? Co można narysować z dwójeczki i jak ją odnaleźć na obrazkach? Jakie książki odnalazł „Wilk, który nie lubił czytać”, bohater opowiadania Oriane Lallemanda to tylko kilka zadań, które miały do wykonania przedszkolaki. Na zakończenie spotkania „ Malinki” stworzyły Ocean Wyobraźni pełen Bajkowych Wysp.