9 kwietnia (wtorek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42 – I piętroGomulicki poezje m

Ostrołęka czyta poezję WIKTORA GOMULICKIEGO. Komentarz filologiczny dr Karol Samsel.

11 kwietnia (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42psarski m

Prezentacja książki pt. Doktor Józef Psarski. Ostrołęczanin XX wieku. Redaktor Anna Nosek przy współpracy Krystyny Psarskiej – Majkowskiej.

Co to jest teatr? Czy każdy teatr wygląda tak samo? Jak nazywają się osoby występujące w teatrze? Jak to się dzieje, że aktor jest raz żabką, a innym razem gra rolę królewicza? Na wszystkie pytania bez trudu odpowiedziały czteroletnie „Stokrotki” i „Tygryski” z Przedszkola Nr 9. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Teatru.

W trakcie spotkania dzieci obejrzały bajkę o Jarzębince w teatrzyku Kamishibai, bawiły się teatrzykiem cieni, kukiełkami na patyczkach i pacynkami. Wykonały również paluszkowe zwierzęta.

Pod takim hasłem Filia Osiedlowa nr 6 MBP w Ostrołęce wraz z zaprzyjaźnioną "Kultownią" OCK wystartowała z projektem czytelniczym.

Do zabawy i nauki zaprosiliśmy klasę III STO, pod wodzą pani Lidii Prusik. Akcja będzie trwać do końca roku szkolnego. Raz w tygodniu, będziemy spotykać się, żeby pokazać dzieciom, ze czytanie jest super. Na pierwszym spotkaniu przybliżyliśmy dzieciom poezję- czytaliśmy wiersze, rozmawialiśmy o ulubionych utworach dzieci, bawiliśmy się w rymowanie. Dzieci poznały różnego rodzaje wiersze (biały, rymowany, cały wiersz na jedną literkę itp.) Rozwiązaliśmy krzyżówkę, która sprawdzała przekazaną wiedzę. Kolejne spotkanie za tydzień, my przygotowujemy się do dalszych zajęć, a nasi młodzi przyjaciele dostali "pracę domową", która będziemy sprawdzać na następnym spotkaniu, oraz pracować dalej z naszą piękną poezją dla dzieci.

28.03 (czwartek), godz. 18.00  MBP ul. Głowackiego 42.SzczasnyM

Multimedialna relacja z podróży LESZKA SZCZASNEGO, fotografa, podróznika, społecznika, artysty, politologa, animatora kultury, autora książki " Świat na wyciągnięcie ręki".

21 marca (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42.G2019M

Ostrołęcka premiera filmu pt. W jasnym niebie przebywam. Po projekcji filmu dyskusja z udziałem reżysera DARII GALANT.

Fot. Marta Baranowska