21 lutego 2018 ( czwartek), godz. 18.00 MBP ul. Głowackiego 42MachnowskiMaly100

Wieczór poetycko-muzyczny. Prezentacje książek poetyckich: Monogramy i Ornamenty Tadeusza F. Machnwskiego i Otwieram się na świat Stanisława Kałuckiego.
W saloniku muzycznym usłyszymy znane melodie w aranżacjach  Adama Kisiela.

28.02 (czwartek), godz. 18.00  MBP ul. Głowackiego 42Szulim M

MICHAŁ SZULIM - ALFABET IRANU, czyli Nie bójmy się Persji: multimedialna  pełna humoru, barwnych anegdot, nieznanych faktów i opowieści – relacja z podróży. Spotkanie ilustrowane zdjęciami oraz filmami z podróży.

14.02 (czwartek), godz. 12.00  MBP ul. Głowackiego 42gomul m

Debata literacka nt. WIKTOR GOMULICKI - poeta, prozaik, odkrywca C. Norwida

Udział w debacie wezmą przedstawiciele Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

1 lutego 2019 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży miała przyjemność gościć pana Stanisława Orłowskiego i 67 podopiecznych Zespołu Wsparcia Dziennego, grupy: Promyk, Słodziaki, Pociechy.

Pan Orłowski długo i ciekawie opowiadał o swojej, nadal trwającej, "przygodzie" z autografami. Mówił o satysfakcji ze zdobycia podpisu sławnej osoby i o kosztach finansowych i czasowych poniesionych w związku z  taką pasją. Dawał liczne przykłady znanych ludzi, spotkanych także w Ostrołęce. Liczne slajdy i segregatory pełne autografów cieszyły się zainteresowaniem dzieci, zwłaszcza wtedy gdy był to znany przez nich sportowiec czy aktor. Sądząc po tym, że dzieci grzecznie siedziały ponad godzinę, spotkanie było interesujące.

7.02 (czwartek), godz.18,00 MBP ul. Głowackiego 42TPO Woosz Wszerzecz m

Prezentacja książki pt. „Wszerzecz” czyli FELIETONY ANNY WOŁOSZ

ANNA WOŁOSZ – Dziennikarka, autorka publikacji, szczególnie o życiu kulturalnym i literackim w regionie.

31.01 (czwartek), godz. 18.00 MBP, ul. Głowackiego 42Pajka okadka m

Prezentacja książki pt. Wpisani w życie Twoje Stanisławie. Wspomnienia o dr. Stanisławie Pajce.
Książkę pod red. dr. Jerzego Kijowskiego wydało Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe.