14 grudnia 2018 r. (piątek), godz. 18.00,  Czytelnia MBP,przydm

W programie:

•    Prezentacja numeru 5 Ostrołęckiego Rocznika Literackiego Przydroża
•    Mały koncert gwiazdkowy na skrzypce – Tomasz Mucha

29 listopada Filia nr 2 gościła pięcioletnie "Jeżyki" z Przedszkola Nr 9.

Spotkanie odbyło się z okazji  100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki odgadywały zagadki związane z Polską, dzieliły się wiedzą o naszej ojczyźnie,dowiedziały się kto to jest patriota. "Jeżyki" wysłuchały również opowiadania Wojciecha Widłaka "O ptaku i gnieździe"
oraz obejrzały mapy państwa polskiego od czasów Mieszka do dziś.

Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał biało-czerwony kwiatek dla Polski.

22 listopada wspólnie z "Krasnoludkami" z Przedszkola Nr 9 i "Biedronkami" z Akademii Maluchów obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Przedszkolaki poznały misie, które mieszkają w bibliotece, obejrzały bajkę "O złotowłosej i trzech misiach", spróbowały słodkich misiów oraz wykonały kolorowe misie -pacynki.

Spotkanie zakończył bal do misiowych  piosenek.

6 grudnia (czwartek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 4SP1b

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Dzieje Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce” autorstwa Jerzego Kijowskiego.

14 i 15 listopada goście Filii Nr 2, uczniowie klas I c i II c  ze Szkoły Podstawowej Nr 10, wybrali się w niezwykłą wędrówkę po Polsce. Słuchając „Bajki o Wiśle” Magdaleny Zarębskiej, uczniowie odbyli podróż przez nasz kraj, płynąc po Królowej Polskich Rzek od jej źródeł do ujścia.. Poznali miasta leżące nad Wisłą i związane z nimi legendy.

Na pamiątkę spotkania, każdy uczeń stworzył własny kawałek Wisły z wiślaną rybką.

20 listopada (wtorek), godz. 18.00  MBP ul. Głowackiego 42Tyniecm

Wieczór autorski MARII ROCHOWICZ i prezentacja książki pt. Misterium Tyńca.