11 czerwca (wtorek), godz. 18.00 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42granice m

Wieczór autorski WIESŁAWA JANUSZA MIKULSKIEGO i prezentacja Jego książki pt. Granice czasu.

WIESŁAW JANUSZ MIKULSKI. Urodził się 12 lipca 1959 r. Publicysta, poeta, nauczyciel.

25 czerwca (wtorek), godz. 18.00   Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13zimny m

Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość: JERZY BENIAMIN ZIMNY oraz prezentacja książki pt. Róże z Montreux.
Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka.

JERZY BENIAMIN ZIMNY (ur. 1946) - poeta,

30 maja 2019 r. (czwartek), godz. 17.00 MBP, ul. Głowackiego 42kurpie

SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI: w kurpiowskich klimatach, przy kurpiowskich przysmakach.

Clipboard01

16 maja Filię Nr 2 odwiedziły  roześmiane i rozśpiewane czteroletnie „Jagódki” z przedszkola Akademia Maluchów.

Na pamiątkę spotkania wykonały kolorowy obrazek ze słonikiem.

16 maja (czwartek), godz. 18.00 (MBP, ul. Głowackiego 42)wl m

Prezentacja książki Wojciecha Łukaszewskiego pt. Nowe jarzmo. Życie społeczno-polityczne na północnym Mazowszu w latach 1945-1956.

Wojciech Łukaszewski (ur. 1977 w Przasnyszu) – nauczyciel, historyk, regionalista, dziennikarz, urzędnik samorządowy.

30 kwietnia Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła klasa II Szkoly Podstawowej nr 10.

W związku ze zbliżającym się świętem 3 Maja temat spotkania też był bardzo "poważny". Omówienie wybranych artykułów Konwencji o Prawach Dziecka. Wiedzą, przykładami i odpowiednim poziomem przekazywania wiedzy posłużyła nam książka Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej "Moje prawa ważna sprawa". W ramach plastycznej części zajęć dzieci wykonywały zakładki do książek.