Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zapraszają w lutym 2018:

1 lutego (czwartek), godz. 18.00 –  Prezentacja książki poetyckiej KATARZYNY FABISIEWICZ  pt. Rapsodyczny (debiut). KATARZYNA FABISIEWICZ – historyk, archeolog.  Animator działań kulturalno – edukacyjnych z młodzieżą.  Zamiłowania: hippika i śpiew, między innymi, pieśni żałobnych z rejonu Kurpiowszczyzny. Pracuje w Ostrołęce, mieszka poza miastem nad rzeką Narwią. Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. / MBP, ul. Głowackiego 42.

6 lutego (wtorek), godz. 18.00 – Spotkanie z DARIĄ GALANT i prezentacja Jej książki poetyckiej pt. Syrena słowiańska. Daria Galant- powieściopisarka, poetka, reżyser. Autorka powieści, m.in. Kobieta o oczach rzeki,  Dwór Wiatrów, Południca, Siostry Opposto,  filmów dokumentalnych, scenariuszy, scenografii, kompozycji malarskich. Miłośniczka koni. Od kilku lat mieszka w Długosiodle w dworku „Olchowe łąki”, gdzie prowadzi dom pracy twórczej oraz stadninę koni.  Autorka metody współpracy z końmi Holy Equus (HEQ) oraz koncepcji artystyczno- filozoficznej Teoria Białej Emocji. Jest reżyserem i scenarzystą m.in. filmów:  Daniel i konie (film o pasji jeździeckiej aktora Daniela Olbrychskiego; 2009, TVP 2), Nadbużański Teatr Konny (prezentowany w Arce w kwietniu 2014 r.) oraz filmu Magia Kurpiów Białych (2011). „Ten głęboki, prawdziwy, silny związek pisarki z naturą, końmi, przyrodą powoduje, że czytanie "Syreny słowiańskiej" jest niezwykłym przeżyciem dla czytelnika, które działa wzmacniająco i pozwala wierzyć w dobrą stronę życia i jego sens" (z recenzji tomiku) /Klub przy Studziennej - Biblioteka ul. Gomulickiego 13.

8 lutego (czwartek), godz. 18.00 – Spotkanie z ANDRZEJEM MELLEREM  nt. Opowieść  o Wietnamie, jakiego nie znamy z prezentacją slajdów z podróży. Przed i po spotkaniu możliwość zakupu książki – bestseleru  pt. Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie. Andrzej Meller - dziennikarz, korespondent wojenny (relacje m.in. z Osetii Południowej, Libii). Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. Na Focus TV prowadził program "Prepersi-gotowi na wszystko". Jest synem dyplomaty Stefana Mellera, ministra spraw zagranicznych w l. 2005-2006. „Od 17 roku życia jestem w drodze. Poza Polską spędziłem kilkanaście lat. Ostatnie trzy lata mieszkałem z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Swoje wędrówki rozpocząłem od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisałem reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Jestem autorem trzech książek reporterskich: "Miraż. Trzy lata w Azji", "Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki" (o wojnie w Libii i upadku Muammara Kadafiego) oraz najnowszej "Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie". MBP, ul. Głowackiego 42.

10 lutego (sobota), godz. 10.00-13.00 – Warsztaty literackie. Prowadzi dr Karol Samsel. / Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

13 lutego (wtorek), godz. 18.00 – prezentacja książki dr. Marka Niewiadomskiego pt. Dzieje gminy Miastkowo. /Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

20 lutego (wtorek), godz. 18.00 – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – Czytanie najpiękniejszych strof polskiej poezji: Poeci czasu wojny i okupacji: Krzysztof K. Baczyński. Tadeusz Gajcy i inni. Prowadzący dr Karol Samsel // Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

22 lutego (czwartek), godz. 18.00 – Spotkanie z cyklu KAROL SAMSEL i Jego Gość – MACIEJ FILIPEK . Urodzony 3 grudnia 1982 r. Mieszka w Dęblinie. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, żołnierz zawodowy w Siłach Powietrznych. Na swoim koncie ma m.in. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim O laur czerwonej róży (2014, Gdańsk), Złoty Syfon Scherffera w V konkursie na zbiór wierszy (2013, Brzeg) i Złoty Syfon publiczności (2013, Brzeg). W 2015 r. debiutował książką poetycką Rezystory. / Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

23 lutego (piątek), godz. 18.30 – Dyskusyjny Klub Książki: Temat spotkania: Ciemno, prawie noc Joanny Bator. / Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

27 lutego (wtorek), godz. 18.00 – Ulicami wspomnień: Ostrołęka i okolice w 1918 roku. Prezentacja starych zdjęć. /Klub przy Studziennej -  Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.